|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Автоседиштата за бебиња содржат два пати повеќе бактерии од WC школката, бидејќи возачите ретко наоѓаат време за темелно да ги исчистат своите автомобили

image

Неверојатни фотографии на жена која се породува на предното седиште од автомобилот, на пат кон болницата

image

Mindy Tran, 22 виде дека нејзиниот автомобил почна да се движи надолу по стрмната улица. На задното седиште беа двете нејзини ќерки близначки. Мајката се фрли под автомобилот за да го запре, а соседот дотрча и ја подигна рачната кочница

БЕЗБЕДНОСТ НА ДЕЦАТА ВО АВТОМОБИЛ

Детски седишта: МОРА или ТРЕБА?

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 18.7.2013
image

Кога станува збор за детските седишта во автомобил, однесувањето и ставовите на различни родители, а оттука и на децата е сосема различно

image

Често пати за каква било акција веќе е предоцна. Сите мерки што треба да ги преземеме за да спречиме да дојде до провална кражба на автомобилот, се всушност истите мерки кои треба да ги преземеме за заштита и превенција.

ЗАБАВА НА ПАТ

На пат со дете

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Патувањето на подолги дестинации е вистински кошмар за родителите, бидејќи е добро познато дека на децата им е тешко да седат подолго време на едно место.

image

На секој родител најважна му е безбедноста на своето дете, па затоа се одлучува да купи седиште за во автомобил. Најважно е седиштето за во автомобил да одговара на возраста и тежината на детето.

ЗАБАВА НА ПАТ

Игри при патување

Автор: Петра Балиш | 1.8.2012
image

Во текот на возењето некои деца стануваат нестрпливи, дури и заморени од досада. Прочитајте неколку предлози како да го скратите времето при долгите возења...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?