|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Најлесен начин да се спасите од кашлицата

image

Во целата еуфорија околу исчекувањето на новиот член, важно е трезвено и совесно да пристапите кон уредување на неговото мало царство. Во прилог се неколку идеи за нај кул бебешки креветчиња, кои може да ги направите и сами

image

Искористете ги материјалите кои ги имате дома и разбудете ја креативноста кај децата за овие празници

НЕГА

Направете сами: Крем против стрии

Автор: Редакција Рингераја | 20.1.2015
image

Стриите се спомени од бременоста, кои секоја трудница сака да ги избегне. Испробавте се што е можно и пак се појавуваат? Скапите кремови не ви помагаат? На ред е природата. Овој рецепт делува!

МОДА

Направете сами украс за коса

Автор: www.getlokal.mk | 3.10.2014
image

Убав украс во коса, може секоја комбинација да ја направи целосна. Венчињата, траките, турбаните во последниве години станаа апсолутен моден хит и нешто што секоја девојка мора да го има

МОДА

Направете сами: цветен дезен на фармерки

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2014
image

Цвеќето на гардеробата е сигурно омилениот дезен во пролет и лето. Ако сакате да ги освежите своите обелени фармерки, нацртајте им цвеќе. Еве како…

image

Сигурно веќе имате слушато за капиновото вино. Тоа е напиток за кој е малку да се каже дека е лековит. Тоа е еликсир на здравјето, содржи моќни состојки кои можат да го ревитализираат и да го нахранат секој дел од вашето тело

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Велигденски колач со Нутела

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2015
image

Време е да се пече Велигденскиот колач. За овој Велигден Ви предлагаме колач со Нутела. Превкусно!

image

Simon Dale е семеен човек од Велика Британија. Неговиот интерес за самоодржливост и градење еколошка свест го воделе за себе и своето семејство да направи дом, кое е најслатко, најтопло и најгостољубиво место на земјата. Погледнете ги фотографиите

image

Новогодишните празници се време кога продавниците се преплавени со секакви украси. Но изработувањето на вакви мали ситници со кои ќе го украсите вашиот дом, може да биде позабавно од купувањето. Еве една идеја како да направите новогодишни чорапчиња

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Именце за братчето на Давид
kaja123

Ве молам за помош

Матео (9%)

Марко (24%)

Виктор (14%)

Максим (29%)

Матеј (24%)


Број на сите гласови: 200

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!