|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Мајките на Инстаграм: Креативна мама на две

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.5.2022
image

Во последно време, Инстаграм е најпрекрасната социјална мрежа, особено доколку сте родители. Тоа е толку инспиративна заедница и таму можете да сретнетете навистина инспиративни профили. Еден таков пример е creative_mama_of_two

Разговор со Сандра Малетски, креаторка на ИГ блог

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 8.2.2022
image

Сандра е сопруга и мајка. По професија дипломиран педагог и предучилишно образование, магистер по човечки ресурси. Има 32 години и живее во Софија

На кафе кај @hurricane_full_of_joy

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2021
image

Доколку сте во потрага по предлози за детска литература, ви предлагаме да станете дел од инста клубот на мали читатели. Истиот е создаден и под водство на Симона Ангелоска, мајката на три деца и креатор на инста блогот @hurricane_full_of_joy

На кафе кај Гордана Раденковиќ @mama.of.princess.matea

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.4.2021
image

Еден од најпопуларните креативни Инстаграм профили е профилот @mama.of.princess.matea. Профил кој годинава беше номиниран за најинспиративен родителски профил. Истиот го одржува Гордана Раденковиќ, мајката на Матеа

Интервју со Ребека Ле Мон

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2021
image

Ребека Ле Мон е македонка која живее во Америка. Активна е на инстаграм, каде преку својот профил го споделува своето секојдневие од животот како сопруга и мајка. Во време на пандемија, ја мина првата бременост и го роди синчето Макси

Отворено со @dorss_single_mami

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.3.2021
image

Во светот има голем број самохрани родители кои се соочуваат со предизвиците секојдневно самостојно да растат и воспитуваат дете/деца. Некои од овие родители добиваат делумна помош од поранешниот партнер, член на семејство или помош од државата

Блог: Авантурите на Мио и Матеа

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2021
image

Многу тазе мајки кои се уште се привикнуваат во новата улога, бараат поддршка од останатите мајки, меѓу кои и поискусните, кои денес лесно ќе ги пронајдете на Инстаграм

@raw_and_honest_mom: Мојот совршено несовршен живот

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.2.2021
image

Инстаграм е преполн со најразлични содржини. Се навидум изгледа совршено. Не велам дека никогаш не е навистина така – совршено, но повеќето од нас (свесно или несвесно), избегнуваат да ги објават не толку совршените моменти од животот

Наташа Мустафа, приказни од објективот на фотоапаратот

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 30.1.2021
image

Разгледувајќи го Инстаграм профилот на Наташа Мустафа, ќе запловите во еден магичен свет на прекрасни приказни, затоа што, не џабе рекле - секоја фотографија раскажува приказна

ДЕТСКАТА СРЕЌА се создава само од лист хартија

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 28.1.2021
image

Инстаграм е место за креативно изразување на многумина а се почесто се сретнуваат креативни мајки. Еден таков профил е профилот на Елена Стојчевска - @elenagagic, една од организаторите на проектот "Да бидеме хумани"

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?