|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Домашно милениче и дете НЕ во иста просторија

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2019
image

Голем број од идните родители се прашуваат дали е погрешно доколку во истиот простор престојува нивното малечко и домашното милениче. Педијатрите не препорачуваат малите деца да делат ист воздух со домашните миленичиња

Родителската љубов не познава граници

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2018
image

Родителската љубов кон свое дете не познава граници. Ова важи и за нас и за нашите животински пријатели

Децата кои имаат милениче имаат помалку стрес

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2021
image

Човековиот најдобар пријател може да биде и најдобар пријател на децата, во текот на нивниот развој. Истражувањето објавено во магазинот Social Development покажува дека децата се справуваат со стресот полесно, кога имаат милениче

image

Да чувате мачка е добра и корисна навика. Зошто?

Докази зошто децата да растат со домашно милениче

Автор: Редакција Рингераја | 3.4.2014
image

Децата сакаат животни! Врската која се формира меѓу детето и домашното милениче претставува голем фактор за правилното емоционално развивање на детето. Овие фотографии зборуваат многу повеќе од лекција во учебник за детска психологија

Не можела да и подари сестра, па и купила...

Автор: Редакција Рингераја | 18.3.2014
image

Мајката на слатката Харпер посакала на својата ќерка да и подари брат или сестра, но бидејќи не можела да забремени таа и пронашла пријател. Тоа е булдогот Лола, кого малечката Харпер многу го засакала

Зошто кучињата живеат пократко од луѓето?

Автор: Редакција Рингераја | 7.3.2014
image

Едно шестгодишно дете успеа во две реченици да објасни зошто животните живеат пократко од луѓето, со што допре до срцата на сите љубители на животни. Дознајте зошто

ОЗНАКИ:
image

Мачките се едни од најомилените домашни миленици на луѓето. Припадничките на понежниот пол се повеќе склони слободното време да го поминуваат со нив. Дали сте знаеле дека ова може и да придонесе да го подобрите вашето здравје?

Како крлежите стигнуваат до децата?

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2013
image

Штом затопли – ете ги крлежите! Тие се потенцијални преносители на заразни болести, па не е лошо да научиме да се заштитиме од нив, но и да научиме како да постапиме правилно, кога ќе ги најдеме на кожата од детето

Детето и домашното милениче

Автор: Редакција Рингераја | 11.10.2012
image

Со добра подготовка детето и домашното милениче можат многу добро да живеат заедно. Истражувањата покажаа дека децата кои имаат домашно милениче се почувствителни, по комуникативни и имаат поголемо чувство за одговорност

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?