|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Фото: Како изгледа животот на -71,2 C?

Автор: Редакција Рингераја | 20.1.2017
image

Фотограф отпатува до најладното село на земјата, каде што температурите паѓаат и до -71,2 C. Погледнете што сними неговата камера

Што се може да тргне наопаку во еден ден со децата

Автор: Редакција Рингераја | 13.1.2017
image

Колку често ви се случува лепчето да ви падне на намачканата страна, или да се успиете кога имате важен состанок? Вакви малерозни ситуации се случуваат кога имате деца!

ФОТО: Каков е животот по првото дете?

Автор: Редакција Рингераја | 7.11.2016
image

Пред да станете родители имате многу очекувања и во вашата глава се изгледа поинаку од она што ќе го добиете кога ќе се роди детето

ОЗНАКИ:

Мамо, јас и тато сме супер

Автор: Редакција Рингераја | 1.11.2016
image

Додека мајката била на службено патување, таткото и ќерката биле сами. Ова е фотосесијата која и ја испратиле

Во учебник по математика: 6х9=56 ?!?!

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2016
image

Без коментар!

Фото: Реакција на родителите на 1-от училишен ден

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2016
image

Пресмешно: Татковци и мајки силно се радуваат и слават за првиот училишен ден на децата

Денешните деца никогаш нема да знаат за ова...

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2016
image

Постојат некои работи кои се комплетно исчезнати од денешната култура, а толку неодоливо потсетуваат на нашето слатко детство. Да се потсетиме на нив

Како би живееле нашите деца без техника?

Автор: Редакција Рингераја | 20.4.2016
image

Фотографката Ники Бум, од Нов Зеланд, дефинитивно има што да каже за ова прашање. Во спектакуларна фотосесија таа го снима животот на четирите деца кои се одгледуваат дома, кои немаат пристап до било какви мобилни уреди или телевизија

15 преслатки фотографии од заспани дечиња

Автор: Редакција Рингераја | 16.3.2016
image

Овие слатки дечиња се способни да ја турнат куќата и да ја превртат наопаку и наеднаш да исчезнат. Барајќи ги, можете да ги најдете заспани на најнепредвидливо место...

Фото: Северина со синот на првиот снег

Автор: Редакција Рингераја | 6.1.2016
image

На првиот снег не му одолеа ниту познатата пејачка Северина. Таа го помина денот во најубаво друштво - со својот единец Александар

СТРАНА 2 ОД 7


Анкета

Dali?
Jana9

Dali odite na tretmani za slabeenje i dali se efikasni?

Da odam (25%)

Da odam i se efikasni (0%)

Ne ne odam (75%)

Ne se efikasni (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!