|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БЛОГОВИ

6-9 месеци бебе - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 3.4.2021
image

После првите 5 месеци запознавање емоционално и карактерно со бебе, од друга страна и тоа со Вас и надворешниот нов свет, преминувате на друг левел запознавање и учење нови работи

БЛОГОВИ

Новороденче - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 30.3.2021
image

@mamamegi за своето искуство по породувањето

БЛОГОВИ

mamamegi: Бременост - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 22.3.2021
image

Блог на @mamamegi

БЛОГОВИ

Mamamegi: Да му умре козата на комшијата?!

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.2.2021
image

@mamamegi има нешто да ви каже

image

Моментот кога јас се претворив во ние

БЛОГОВИ

Mamamegi: Почитувајте го вашето дете како личност!

Автор: Маргарита Каранфилов | 22.7.2020
image

@mamamegi има добра поента

БЛОГОВИ

mamamegi:Дали постои дефиниција за мајчинствoто?

Автор: Редакција Рингераја | 30.6.2020
image

Дали некој може да го опише тоа чувство во една реченица? Не, тоа чувство мора прво да се доживее и потоа "да се обидеш" барем нешто "да доловиш" за да го опишеш најубавото чувство не цел свет

БЛОГОВИ

Mamamegi: Што всушност сме ние жените?

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2020
image

@mamamegi има нешто да ви каже

БЛОГОВИ

mamamegi:Како се менуваме откако ќе станеме мајки?

Автор: Маргарита Каранфилов | 31.5.2020
image

mamamegi опишува како се менуваме откако ќе станеме мајки

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

KOLKU MAZITE SE MALTRETIRANI OD ZENATA
danima

mazzi

NE CESTO (21%)

CESTO (15%)

PONEKOGAS (31%)

SEKOGAS (7%)

NE SE VOOPSTO MALTRETIRANI (26%)


Број на сите гласови: 158

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!