|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Со доаѓањето на студените денови секоја мајка наидува на настинки и болести на своето малечко. За да го спречите тоа, важно е да се грижите за хигиената на вашето дете, а ние ви пренесуваме шест корисни совети

ОЗНАКИ:

БЛОГОВИ

Новороденче - од аспект на мама

Автор: Маргарита Каранфилов | 30.3.2021
image

@mamamegi за своето искуство по породувањето

image

Кога заминавме од болница со нашето малечко, баравме упатство за употреба на бебе. Секако, не најдовме никаде. Државата, очигледно, нема проблем со тоа да импровизирате. Но, не заборавајте, покрај тоа ви треба и упатство за употреба на сопругата

image

Да се има многу млеко за бебето! – помислата на такво нешто ви дава чувство на сигурност, сила, исполнетост, задоволство, компетентност и поврзаност со вашето бебе за што имате голема потреба

image

Кога заминавме од болница со нашето малечко, како сите нови родители, баравме наоколу упатство за употреба. Секако, не најдовме никаде. Државата, очигледно, нема проблем со тоа да импровизирате...

ЗАНИМЛИВОСТИ

Кристина Арнаудова е бремена по втор пат

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2015
image

Денес македонската пејачка Кристина Арнаудова објави на својот профил на ФБ дека очекува второ, машко дете. Честитки!

image

Ин-витро фертилизација! Табу тема или реално решение за неможноста да се добие дете по природен пат? Гледајте денес во 20:00 часот на TLC Channel

image

Посвоеното кученце Тео од скоро време е со фамилијата на Џесика Шиба. Тео се вклучи во попладневната дремка со мама и синчето Бу. Погледнете ги неверојатно слатките фотографии!

СПИЕЊЕ И УСПИВАЊЕ

5 совети за мирна ноќ со бебето

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2021
image

Дали веќе сте уморни од непроспиените нoќи и чувствувате дека немате повеќе сила? Послушајте ги нашите совети и помогнете му на бебето да ја преспие цела ноќ

ИСХРАНА

Јајца во исхраната на бебето

Автор: www.zazdravje.com.mk | 21.4.2012
image

Јајцето претставува одличен извор на протеини, витамини и минерали. Сe препорачува да се воведе во исхраната на доенчето откако тоа ќе наполни шест месеци, доколку нема анамнеза за алергија на јајца во семејството

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?