|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Периодот на бременост налага постојана грижа, неопходни тестирања и купување додатоци. Најголемата грижа на трудниците е обезбедување на сигурно породување, болнички престој и добра постпородилна грижа, кои можат да бидат голем финансиски товар.

ЗАНИМЛИВОСТИ

Кристина Арнаудова е бремена по втор пат

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2015
image

Денес македонската пејачка Кристина Арнаудова објави на својот профил на ФБ дека очекува второ, машко дете. Честитки!

CELEBRITIES

Хурем е бремена!

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2013
image

Турската новинарка Ајше Арман, поминувајќи еден ден со Мерјем Узерли, популарната Хурем од серијата „Сулејман Величенствениот“, дознала дека актерката е во блажена состојба

ОЗНАКИ:

ПЛОД

НЕ, за мобилниот во бременоста!

Автор: Редакција Рингераја | 1.6.2012
image

Спиете со мобилниот, а бремени сте? Се надеваме дека откакао ќе ја прочитате статијава, нештата ќе се променат...

image

Да се одгледуваат деца е исцрпувачка и најблагородна работа. Многу родители не можат да се одлучат за второ дете, а некои пак имаат и по 4-5 деца. За оние кои ќе станат за прв пат родители, имаме листа на 15 работи кои треба да ги знаат

image

Студијата објавена во научното списание „The Lancet Oncology“ покажала дека децата на жените со рак кои примале хемотерапија за време на бременоста биле со нормален развој како и децата кај општата популација

ЗАНИМЛИВОСТИ

Седум шокантни откритија за бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 23.2.2012
image

Како што расте стомачето така бременоста станува се почудна. Што навистина се случува тие волшебни 9 месеци? Научниците пронашле многу феномени врзани со мајката во текот на бременоста. Еве седум од нив

ФОТОГРАФИИ

Свечени фустани за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2012
image

Да се избере фустан за свечена пригода не е воопшто лесно. Дополнителен проблем е ако сте во благословена состојба. А кога ќе помислиме дека треба да лутаме низ градот за да најдеме свечен фустан...уф, тешка задача. Ви нудиме решение

ЗАНИМЛИВОСТИ

Баба, која повторно стана мајка на 53`

Автор: Редакција Рингераја | 25.1.2012
image

На 53-годишна возраст, Деби Хјуз се замислуваше со внучиња во раце. Но стана мајка!

image

Ејми Розеборг е во осмиот месец од бременоста и се искачува по планини. 36 – годишната трудница, која е физиотерапевт, се бави со овој спорт веќе 14 години. Во првата бременост планинарела до 37. недела.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

najubavo zensko ime
izivkovik

koe ime za devojce najmnogu vi se dopaga?

Kalina (28%)

Kiara (13%)

Andrea (21%)

Matea (15%)

Mihaela (19%)

Simeona (4%)


Број на сите гласови: 439

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!