|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БЛОГОВИ

Блог: Да го промениме светот како мајки на синови

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.1.2021
image

Мајка на Инстаграм, објави инспиративен текст во врска со воспитувањето на момчиња и спречување на насилството врз жените

image

Да се има многу млеко за бебето! – помислата на такво нешто ви дава чувство на сигурност, сила, исполнетост, задоволство, компетентност и поврзаност со вашето бебе за што имате голема потреба

МАМИНО КАТЧЕ

Каква мајка ќе бидете според Хороскопот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.8.2016
image

Никој не може да замисли што точно го очекува со оваа нова животна улога, но може да претпостави каква мајка ќе биде според својот хороскопски знак:

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Мамин син?!

Автор: Zoran Milivojevic | 2.3.2016
image

Овие мајки несвесно се плашат дека ќе станат непотребни и бескорисни, без никаква смисла за животот, кога син им ќе порасне

МАМИНО КАТЧЕ

До мајките на момчиња...

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2015
image

Јас сум мајка на три момчиња. Немам ќерки. Само три прекрасни момчиња. И често ги слушам следниве коментари:

image

Кога заминавме од болница со нашето малечко, како сите нови родители, баравме наоколу упатство за употреба. Секако, не најдовме никаде. Државата, очигледно, нема проблем со тоа да импровизирате...

image

Посвоеното кученце Тео од скоро време е со фамилијата на Џесика Шиба. Тео се вклучи во попладневната дремка со мама и синчето Бу. Погледнете ги неверојатно слатките фотографии!

image

Најтешката работа е најдобра работа на светот! Видео од кое ќе пуштите и некоја солзичка

ОЗНАКИ:

ВИДЕА

Кого сакаш повеќе, мама или тато?

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Ова дете е навистина тврд орев. Таткото се обидува на сите начини да го убеди дека баш тој е негова омилена личност. Погледнете дали ќе успее

МАМИНО КАТЧЕ

Посебна мајка

Автор: Народна мудрост | 3.2.2012
image

Споделете го ова со сите мајки! Можеби и не знаат колку се совршени!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Име за машко дете
Jana9

Кое од овие наведени машки имиња ви се допаѓа?

Стефан (25%)

Филип (15%)

Марко (13%)

Дамјан (19%)

Андреј (22%)

Дарко (6%)


Број на сите гласови: 68

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!