|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

mamamegi:Како се менуваме откако ќе станеме мајки?

Маргарита Каранфилов, 31.5.2020
mamamegi опишува како се менуваме откако ќе станеме мајки
Клучни зборови:

image
/11


 

Откако ќе го донесеш на свет она мало суштество, ТИ ЖЕНО скроз се менуваш! Знаеш зошто? Затоа што стана МАЈКА. Се смени се во тебе, од хормони, до памет, до тело, до СЕ!
Телото не е веќе она што беше, веќе имаш стомак, виснати гради, флеки по лицето, отечени вени на нозете и вишок килограми.
Алал вера на мајките кои си останале исти во телото пред и после породување. 
Облеката не е иста која си ја носела, веќе е еден број поголема. Штиклите ги намалуваш од 11cm на 6 cm. Кратките фустанчиња и блузите со гола половина ти се веќе на таван.
И најголемата промена ти е МАЈКА во карактерот. Почнува да те нервира секоја ситница, веќе не броиш до 3 туку одма избувнуваш, па стануваш најголем паничар...
Веќе МАЈКА ти си се повеќе силна и храбра, затоа што и покрај сите тешкотии, скриени солзи и неспиени ноќи ти секогаш си со исправена глава. 
И најважна промена ти е убавината. Знаеш зошто? Затоа што си МАЈКА.
ТИ секогаш ќе бидеш најубавата жена во очите на своето дете и со виснати гради и вишок килограми.

 

 

 

View this post on Instagram

Сите знаеме колку се умни,паметни и мудри денешните деца . Што се' се крие во едно детско главче и што се' спрема и мисли тоа детско мозоче знаат само тие. Тие живеат во некој нивен детски свет. И не брзајте да ги пораснете со некои Ваши одлуки,наредби,мислења спрема нив. Оставете нека биде дете додека сака,може и треба,тоа е кратко време, возрасноста подолго трае. Не го претрупувајте тоа мало мозоче со разни,големи и секакви информации. Немора да знае да брои на 2 годинки на 2 јазика.Немора да оди секој ден по цел ден на разни курсеви,занимливости,активности и што уште. Се' во свое време и за се' има време.

A post shared by (@mamamegi) on Feb 11, 2020 at 5:03am PST

Кога се развива мозокот кај децата?
Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особин...
3
Сигурни знаци дека свекрвата не ве обожава
Дали се сомневате дека свекрвата не ве обожава, без оглед на тоа што вашиот партнер мисли поинаку? Иако е лесно да се со...
3
Одблиску со Миа Костова за спонтаниот абортус
Миа Костова,на сите добро позната водителка, модна блогерка, инфлуенсер кој рекламира најпознати брендови во Македонија,...
3
Mamamegi: Што всушност сме ние жените?
@mamamegi има нешто да ви каже
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ZENSKO IME
MAKMUZIKA

IME

ANA (29%)

ANGELA (18%)

NADA (4%)

NADJA (24%)

MARIJA (17%)

JASNA (7%)


Број на сите гласови: 139

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!