|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Mamamegi: Што всушност сме ние жените?

Редакција Рингераја, 24.6.2020
@mamamegi има нешто да ви каже
Клучни зборови:

image
/11


 

Ние сме ти братче 1000 во 1, не 2 во 1.
Се менуваме по потреба.
Што си наумил или посакал во моментот, жената со магично стапче се претвара во таа улога и исполнува желби.
Ние сме ти чистачки, докторки, козметичарки и, фризерки, куварки, докторки, сестри, снаи, ќерки, сопруги итн итн и најголемата титула МАЈКИ.
Гордеј се со себе, затоа што ТИ го можеш сето ова.
И покрај сета тежина на твојот грб,и покрај модрите перничиња под очите, и покрај извалканата блуза од кашата на твоето дете, и покрај несредената коса, несредените нокти, неспиените ноќи, и покрај  очи полни солзи ТИ МОЖЕШ. 
Ти можеш затоа што најпрво си ЖЕНА, затоа што си МАЈКА, а потоа се друго по ред.

 

 

View this post on Instagram

Сите знаеме колку се умни,паметни и мудри денешните деца . Што се' се крие во едно детско главче и што се' спрема и мисли тоа детско мозоче знаат само тие. Тие живеат во некој нивен детски свет. И не брзајте да ги пораснете со некои Ваши одлуки,наредби,мислења спрема нив. Оставете нека биде дете додека сака,може и треба,тоа е кратко време, возрасноста подолго трае. Не го претрупувајте тоа мало мозоче со разни,големи и секакви информации. Немора да знае да брои на 2 годинки на 2 јазика.Немора да оди секој ден по цел ден на разни курсеви,занимливости,активности и што уште. Се' во свое време и за се' има време.

A post shared by (@mamamegi) on Feb 11, 2020 at 5:03am PST

Кога се развива мозокот кај децата?
Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особин...
3
Сигурни знаци дека свекрвата не ве обожава
Дали се сомневате дека свекрвата не ве обожава, без оглед на тоа што вашиот партнер мисли поинаку? Иако е лесно да се со...
3
Одблиску со Миа Костова за спонтаниот абортус
Миа Костова,на сите добро позната водителка, модна блогерка, инфлуенсер кој рекламира најпознати брендови во Македонија,...
3
mamamegi:Дали постои дефиниција за мајчинс...
Дали некој може да го опише тоа чувство во една реченица? Не, тоа чувство мора прво да се доживее и потоа "да се обидеш...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga se porodivte vi trebase pomos od majka svekrva ili ne?

Da (80%)

Ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!