|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Слушај ја мајка ти, таа ти даде живот!

Редакција Рингераја, 20.4.2021
Роденденската честитка од татко до неговиот едногодишен син, го разнежни светот
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Еден татко му испратил прекрасна роденденска порака на неговиот син: „Грижи се за својата сестра и биди нејзина машка рака кога тато не е таму“.
"Слушај, дете, се надевам дека си доволно стар за да разбереш некои работи кога ќе го прочиташ ова. Ако мислиш дека те срамам со овој пост, прашај ја својата сестра и ќе видиш дека може да бидат полоши", започнува писмото татко му испратил на својот син.што успеа да го разнежни целиот свет.
"Се надевам дека сум татко исто како што сум добар, дека те научив да бидеш добар и искрен. Дека не си наивен и дека се бориш и докажуваш со свои раце. Сакам да ти кажам дека светот е суров , дека луѓето понекогаш се полоши од животните. Пазете се каде и да одите Кога ќе се смеете, смејте се на глас, кога ви е тешко, јавете ми се - заедно ќе го поминеме сето тоа.
Но, внимавајте, ако мислите дека тато ќе ви помогне во сè, грешите, мора сами да направите нешто. Можеби звучи сурово, но досега ви здодеав со приказни за тоа како успехот е посладок кога ќе го постигнете сам.
Во секој случај, не потпирај се на слатките зборови на пријатели, роднини, колеги, бидејќи понекогаш тие зборови звучат само така, а зад нив се крие нешто друго. Грижете се за вашата сестра и бидете нејзина машка рака кога тато не е таму.
Слушај мајко, таа ти даде живот. Бидете подготвени на сè. Никогаш нема да ја заборавам среќата на лицето на твојата сестра кога и реков дека си пристигната. Никогаш не дозволувај да биде несреќна поради тебе.
Вие сте најубавиот дел од нејзиниот живот. А, фактот дека и ’ја растураш просторијата, веројатно веќе те казнив, затоа немој да бидеш повеќе жив. Само би сакал да ти кажам дека сè уште те сакам, тој збор со пет букви има толкава моќ што ќе уништи сè пред себе.
Особено кога тоа доаѓа од родители. Како што знаете само да ме насмеете, разгневете ме, така да знаете и како да ме смирите. Можев да пишувам до утре, но веројатно досега ви перев мозок неколку пати.
Грижи се, биди паметен, биди подобар од мене, биди посилен, биди се што сакаш да бидеш. Вие секогаш ги имате грбот и рамото.
Биди ми пријател, биди здрав и правилен. Среќен роденден, сине. Татко ти те сака “.

Еден татко му испратил прекрасна роденденска порака на неговиот син:„Грижи се за својата сестра и биди нејзина машка рака кога тато не е таму“.

"Слушај, дете, се надевам дека си доволно стар за да разбереш некои работи кога ќе го прочиташ ова. Ако мислиш дека те срамам со овој пост, прашај ја својата сестра и ќе видиш дека може да бидам и полош", започнува писмото кое татко му го испратил на својот син, што успеа да го разнежни целиот свет.

"Се надевам дека сум добар татко и дека те научив да бидеш добар и искрен. Дека не си наивен и дека се бориш и се докажуваш со свои раце. Сакам да ти кажам дека светот е суров , дека луѓето понекогаш се полоши од животните. Пазете се каде и да одите. Кога ќе се смеете, смејте се на глас, кога ви е тешко, јавете ми се - заедно ќе го поминеме сето тоа.

Но, внимавајте, ако мислите дека тато ќе ви помогне во сè, грешите, мора и сами да направите нешто. Можеби звучи сурово, но досега ви здодеав со приказни за тоа како успехот е посладок кога ќе го постигнете сами.


Во секој случај, не потпирајте се на слатките зборови на пријатели, роднини, колеги, бидејќи понекогаш тие зборови звучат само така, а зад нив се крие нешто друго. Грижете се за вашата сестра и бидете нејзина машка рака кога тато не е таму.


Слушај сине, мајка ти ти даде живот. Слушај ја.

Со твојата сестра, бидете подготвени на сè. Никогаш нема да ја заборавам среќата на лицето на твојата сестра кога и реков дека ти се роди. Никогаш не дозволувај да биде несреќна поради тебе.


Само би сакал да ти кажам дека премногу те сакам, тој збор со пет букви има толкава моќ што ќе уништи сè пред себе.
Особено кога тоа доаѓа од родители. Како што знаете да ме насмеете, да ме разгневите, така треба да знаете и како да ме смирите. Можев да пишувам до утре, но веројатно досега ви го исправ мозокот неколку пати.
Грижи се, биди паметен, биди подобар од мене, биди посилен, биди се што сакаш да бидеш. Вие секогаш ги имате грбот и рамото.


Биди ми пријател, биди здрав и среќен.

Среќен роденден, сине. Татко ти те сака “.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да се всади добра работна етика кај д...
Едуцирајте ги Вашите деца со всадување на добра работна етика, научете ги на одговорност, почит и способност за работа ...
5
Двојазичност кај децата
Што значи терминот двојазичност, или билингвизам? Најопшто значење на овој термин е: користење на повеќе јазици (може да...
5
Како детето станува “мал тиранин”?
Детето може да биде насилно кон пожртвуваната мајка, бидејќи никогаш не се сретнало со нејзините граници – не знае што с...
5
И Вашето дете има измисленo пријателче?!
Појавата на имагинарното пријателче во животот на детето е всушност корисна, па родителите би требало да се опуштат и д...
5
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?