|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

mamamegi:Дали постои дефиниција за мајчинствoто?

Редакција Рингераја, 30.6.2020
Дали некој може да го опише тоа чувство во една реченица? Не, тоа чувство мора прво да се доживее и потоа "да се обидеш" барем нешто "да доловиш" за да го опишеш најубавото чувство не цел свет
Клучни зборови:

image
/11


 

Мајчинството е како цвет кој никогаш не се суши. Му треба само една милост за да не овенее. 
Мајчинството е љубов која не бара возврат. Tоа ти е да сакаш некој кој те нервира и ти се качува некогаш и на глава. 
Мајчинството е многу ретко јадење, пиење и спиење на раат.
Мајчинството е секое спремање јадење на децата со многу љубов.
Мајчинство е секоја мисла "зошто наместо него/неа јас немам температура".
Мајчинство е секое спиење на работ на спалната, затоа што толку останало место на мама.
Мајчинство е секоја солза прелиена скришум во купатило.
Мајчинство е секоја лузна на твоето тело од бременоста.
Мајчинство е седењето сама во ноќта додека чекаш детето да се врати.
Мајчинство е секој споделен совет и искуство со своето дете.
Мајчинство е да го извадиш своето дете на прав пат.
Мајчинство е да сакаш некој повеќе од себе.
Мајчинство е да дишеш, мислиш и сакаш до последниот свој здив.
Не заборавајте да му се заблагодарете секој ден на Господ што Вие сте една од тие жени која може да го почуствува мајчинството.
П.с. Се извинувам за сите заборавени дефиниции и под дефиниции за мајчинството.

 

View this post on Instagram

Сите знаеме колку се умни,паметни и мудри денешните деца . Што се' се крие во едно детско главче и што се' спрема и мисли тоа детско мозоче знаат само тие. Тие живеат во некој нивен детски свет. И не брзајте да ги пораснете со некои Ваши одлуки,наредби,мислења спрема нив. Оставете нека биде дете додека сака,може и треба,тоа е кратко време, возрасноста подолго трае. Не го претрупувајте тоа мало мозоче со разни,големи и секакви информации. Немора да знае да брои на 2 годинки на 2 јазика.Немора да оди секој ден по цел ден на разни курсеви,занимливости,активности и што уште. Се' во свое време и за се' има време.

A post shared by (@mamamegi) on Feb 11, 2020 at 5:03am PST

KidzOmegaTM
KidzOMEGA е одличен извор на OMEGA 3 масни киселини EPA I DHA, со прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата. ...
2
Алергија на мобилен телефон?
Американските експерти откриле дека долгото држење на мобилните телефони може да предизвика алергиска реакција на никел.
2
Нова епизода на „Кој кого расте“
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водител е Зорица Црношија вонедела на 07.04.2013 во 10.20 ...
2
Официјален Регистар на педофили во Р. Маке...
Презентиран Регистар на лица осудени за кривични дела за сексуална злоупотреба на деца и педофилија.
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
ivanas

koja ime zensko najveke vi se dopaga

mihaela (31%)

mia (11%)

mila (22%)

eva (15%)

ema (8%)

ina (13%)


Број на сите гласови: 255

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!