|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

И овој март, од 29ти до 31ви, во Македонската опера и балет, подгответе се за пролетно будење на сите сетила со богатата, инспиративна содржина која ќе ви ја понуди второто издание на Fashion & Lifestyle Expo.

image

По повод инаугурацијата на Доналд Трамп, Меланија избра префинет костум од Ралф Лорен во нежна бебешко сина нијанса и складни ракавици и салонки. Многумина коментираа дека стајлингот ги потсетил на незаборавната Џеки Кенеди

МАМИНО КАТЧЕ

Вашиот дом ќе зрачи со љубов, ако...

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2016
image

Десет нешта кои секоја жена со стил не ги чува дома

МОДА

Дечиња со стил, како од модните писти

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2015
image

Погледнете ги овие слатки комбинации

image

Крајот на годината е време за ретроспектива. Решивме да погледнеме назад во текот на последните 12 месеци и да видиме кои ѕвезди покажаа најмногу стил и успеаја да не воодушеват чекорејќи на црвениот тепих

ОЗНАКИ:
image

Ако треба на некој од славните личности да се огледаме, кога се модни трендови во прашање, тогаш тоа е секако Викторија Бекам. Жената која не прави грешки во облекувањето и која е секогаш беспрекорно стилизирана, одлучи да сподели некој моден трик

МОДА

10 модни совети за бремени жени

Автор: Редакција Рингераја | 9.7.2011
image

Најважното нешто што треба да го запомните, кога станува збор за модата е дека не мора да го промените Вашиот основен стил само затоа што сте бремени.

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

НОВО на Рингераја: Убавина и мода

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2010
image

Рубрика Убавина и Мода на семејниот портал Рингераја.мк

ШМИНКА

Заблескајте за време на новогодишните празници

Автор: Небојша Пешевски - make up artist | 22.12.2010
image

Небојша Пешевски е професионален make-up артист, кој својата креативност ја изразува на многу различни начини во областа на шминкерската уметност.

image

Ве предизвикуваат сите тие совршени колекции на излозите, а вие се воздржувате од купување, бидејќи вашиот паричник , поради кризата, е некако тенок....Постои решение!

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?