|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НЕГА

Чудесен сок кој ја затегнува кожата

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2021
image

Чувар куќа поволно делува на кожата на лицето. Овој сок ги решава и евентуалните оштетувања на кожата во вид на акни или ранички

НЕГА

Кофеинот е верен пријател на убавината?

Автор: Редакција Рингераја | 13.9.2016
image

Кофеинот е вистински пријател на човекот. Тој прави чуда со нас секое утро. Освен за внатрешната благосостојба тој може да ни послужи и за разубавување

НЕГА

Како да го спречите стареењето на кожата?

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2016
image

Стареењето е природен процес, но тоа не значи дека не може да ги ограничиме неговото напредување и да го забавиме процесот на појава на брчки. Видете неколку корисни совети против стареење на кожата

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

8 начини да ја затегнете кожата

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2020
image

Губењето на тежината е големо достигнување, но е исклучително важно да се вложат грижи за кожата да остане мазна и цврста

НЕГА

Прекрасните придобивки од јогуртот за убавината

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2014
image

Јогуртот не е само вкусен и здрав производ од кујната. Со јогуртот можеме да се грижиме за косата и кожата. Погледнете кои се најубавите придобивки од јогуртот

МАЈЧИНСТВО

Мирисот на бебето и помага на мајката!

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2014
image

Мирисот на бебето делува на мајката како стимуланс, ги поттикнува да бидат одговорни, да се грижат за децата и да стравуваат за нив

ОЗНАКИ:

НЕГА

Eucerin - за рамномерен тен на кожата

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2013
image

Голем број на жени се соочуваат со хиперпигментациjата, состоjба при која делови на кожата се со потемна боја. Тоа потемнување се должи на зголемено производство на меланин и негово нерамномерно таложење во кожата

НЕГА

Сакајте го Вашето бремено тело

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2021
image

Вашиот стомак е непобитен доказ дека сте бремена. Еве што може да очекувате од него во месеците кои доаѓаат

image

Убава, самоуверена, среќна и задоволна...Кристина Агилера вели дека се чувствува прекрасно во сопствената кожа.

НЕГА

5 (Скриени)непријатели на кожата

Автор: Убавина и Здравје | 10.12.2010
image

Внимание!! Можеби ја мачите вашата кожа, а не сте свесни за тоа. Ослободете се од лошите навики – пробајте ги У&З решенијата за вас

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?