|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Хуманитарната акција на Софија Петковска заврши успешно

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.1.2022
image

Збирката "Снежни стихови" е распродадена, а донациите се однесени во Дневниот центар за деца на улица во Скопје

Допрва треба да успеам, а биолошкиот часовник отчукува

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.1.2022
image

Отворено, искрено, од срце - ви ја пренесуваме исповедта на Искра:

Декоративни ситници - интересен профил на Инстаграм

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 27.12.2021
image

Зад профилот Декоративни ситници стои една мајка на две прекрасни мали принцезички, едната 4 години а другата година и пол, вработена а изработката на декорации е нејзино хоби кое прераснало во мал бизнис

На кафе кај Милена Лунеска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 19.12.2021
image

Милена за себе вели дека е пред се мајка, сопруга, па потоа економист и писател. "Годините, а и животот, ме оформиле како зрела личност со развиена свест и совест. Обичен човек со многу желби, соништа, но и со инстинкт за осознаена реалност!"

Природата во рамка - уникатна уметност на Радически

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.12.2021
image

Природата постојано фасцинира со својата уникатна убавина а уметничката душа умее да препознае потенцијал во скоро секој нејзин сегмент. Една таква необична и несекојдневна уметност создава Александар Радически од Гостивар

На кафе кај Захарули Спасеска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.12.2021
image

"Пред се, Ви благодарам за оваа дружба, ова е голема чест за мене. Поздрав до сите читатели, поздрав до сите мои пријатели и поздрав до сите што ме познаваат." - вели нашата денешна соговорничка, Захарули Спасеска

На кафе кај Верица Митева

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 1.12.2021
image

„Во војната и љубовта" е романот кој го освои првото место на годинешниот "Избор на книга на годината" во категорија „Домашни автори“. Тој е втор роман од авторката Верица Митева

Креативната работилница на Маја Љубеска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 28.11.2021
image

Пандемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаjа да создадат свои бизниси кои ги водат од дома. Периодов социјалните мрежи се моќни медуими со чија помош може да се промовира и просперира бизнис

Хуманитарен проект ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ 3

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.11.2021
image

Со големо задоволство и годинава по трет пат, Елена Стојчевска @elenagagic и Симона Василевска @moe_dete ни го најавија нивниот традиционален хуманитарен проект кој го организираат заедно со хуманитарната организација Љубезност @ljubeznost

На кафе кај Славица Трчкова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.11.2021
image

Славица Трчкова од Скопје, по професија е адвокат и застапник за индустриска сопственост од 2002 година а позната е по своите креативни изработки во decoupage и quilling техниките

СТРАНА 1 ОД 8


Анкета

Прв збор
kate84

Кој беше првиот збор на вашето малечко?

Мама (53%)

Тата (16%)

Баба (16%)

Деде (11%)

Дада (5%)


Број на сите гласови: 19

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!