|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да го придобиете шефот на ваша страна?

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2015
image

Односот со лицето кое ви е надредено на работа, често е осетливо подрачје. Ако сакате вашиот однос со шефот да биде што поквалитетен, држете се до овие седум совети

image

Зошто катехините од зелениот чај го намалуваат стомакот? Научните истражувања докажаа дека зелениот чај директно ги погодува...

Можен е успех во работата, мајчинството и љубовта?

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2015
image

Речиси нема семејство во кое сопругата е домаќинка, која не оди на работа и целосно е посветена на одгледувањето на своето дете. Доживуваат ли каење дамите кои градат кариера со "брзи чекори" и немаат доволно време за малото детенце?

Морска сол за подмладување

Автор: Редакција Рингераја | 8.1.2015
image

Природен начин за борба против годините

Најважни совети за вашите нокти

Автор: Редакција Рингераја | 2.1.2015
image

Убавите нокти несомнено се визит карта на секоја современа жена. Тие можат да пренесат дали се грижиме добро за себе, дали го почитуваме својот изглед, па дури и во каква здравствена состојба се наоѓаме

Топ модели на мали црни фустани

Автор: Редакција Рингераја | 25.12.2014
image

Вечниот шарм на малите црни фустани не може да се порекне. Затоа, за вистинските модни класици, кои најдобро се чувствуваат во ова безвременско парче облека, носиме предлози за празничните денови кои се пред нас

Совети за трајни локни

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2014
image

Кадравата коса и женствите локни се меѓу најпознатите фризури за новогодишната ноќ. За жал, понекогаш локните ја губат формата само неколку часа по виткањето. Во прилог се некои совети како да имате трајни локни

Како да изгледате модерно и секси во зима?

Автор: Редакција Рингераја | 3.12.2014
image

Студеното време не дозволува смели комбинации на облека, па заради тоа во зима се чувствуваме помалку модерно и секси во облеката. Како да споите модерно, секси, удобно и топло? Погледнете ги нашите предлози

Избор на капут според фигурата

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2014
image

Во студените денови бараме спас во топлата прегратка на капутот. Освен дека треба да е модерно и од добар материјал, капутот мора да одговара и на линијата на вашето тело. Погледнете како да изберете капут според фигурата

Исчистете ги мастите од телото со овој напиток!

Автор: Редакција Рингераја | 20.11.2014
image

Можете да ги јадете состојките на овој пијалок поединечно, но во комбинација тие се многу ефикасни за отстранување на вишокот на масти од организмот

СТРАНА 5 ОД 18


Анкета

Najubavo zensko ime
lavche_oh

Iva Eva Ema

Iva (53%)

Eva (47%)


Број на сите гласови: 234

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!