|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Што се ќе научиш кога ќе станеш мајка?

Редакција Рингераја, 15.3.2023
Ќе научиш да се тушираш за 48 секунди и попатно да ја измиеш и кадата, а можеби и лабавото
Клучни зборови:

image
/11


 

Ќе научиш да спиеш на нозе.

Ќе научиш да правиш се буквално со една рака. Кому е потребна другата рака?

Ќе научиш да се подготвиш за излегување за точно три минути.

Ќе научиш дека јадењето без сол и зачини може да биде превкусно.

Ќе научиш да ги препознаваш сите видови столица. Во сите состојби (течна, тврда...).

Ќе научиш да се однесуваш кон дамките на облеката како да се ордени.

Ќе научиш побрзо да спиеш.

Ќе научиш да глумиш за Оскар.

Ќе научиш нови нивоа на трпение и разбирање.

Ќе научиш да се гордееш на себеси поради мали работи, како на пример тоа што детето ја преживеало својата прва година.

Ќе го научиш бебешкиот јазик.

Повторно ќе ги научиш сите детски песни.

Ќе ги научиш имињата на сите цртани ликови.

Ќе научиш да влезеш во бутик и да не си купиш ништо.

Ќе научиш да римуваш се.

Ќе научиш повторно да ја пронајдеш магијата во цртаните.

Ќе научиш да одиш како Квазимодо.

Ќе научиш дека ќе го направиш она што некогаш си рекла дека нема никогаш да го направиш.

Ќе научиш дека плачењето веќе не ти оди на нерви.

Ќе научиш дека не е се и сешто за срам.

Ќе научиш кафето со другарките и разговорите да ги сведеш на 45 минути.

Ќе научиш повторно да си играш со играчки.

Ќе научиш дека сонот е преценет.

Ќе научиш прецизно да мериш температура со дланката.

Ќе научиш 24/7 да глумиш скенер, затоа што ниту една точка на телото не може да ти проникне.

Ќе научиш дека мала е разликата помеѓу дете и маж.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Методи на воспитување на децата
Воспитувањето на децата, во поширока смисла на зборот, може да го дефинираме како водење на детето по патот на неговиот ...
4
Зошто, зошто и пак зошто?
Ние возрасните си мислиме дека знаеме сe. Секојдневно сме бомбардирани со информации од интернет и од медиумите, а во ра...
4
Мамо, живеј ми уште долго, долго...
Мамо, живеј ми уште долго, долго. Јас не знам како е кога нема да го слушнам твојот глас, не знам како е без твојата куј...
4
Не сум лоша мајка, само немам скршена пара...
Писмо до господинот на касата: Се надевам дека повеќе никогаш, никому нема да му го направите истото, бидејќи и да се по...
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?