|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Нова епизода на „Кој кого расте“

ОХО, 5.4.2013
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водител е Зорица Црношија вонедела на 07.04.2013 во 10.20 часот повторно ве поканува на Телма телевизија да ја следитеновата епизода на тема: Интересот кај децата.

image
/21


 

Почитувани,
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водител е Зорица Црношија во
недела на 07.04.2013 во 10.20 часот повторно ве поканува на Телма телевизија да ја следите
новата епизода на тема: Интересот кај децата.
Во неа отворено ќе да разговараат:
1.
Анита Брестовац – менаџер на приватна градинка
Виолета Крстевска – Васиќ – педагог во ОУ „Песталоци“
2.
Сања Шутевска - балерина
3.
4.
Славица Пенева- педагог
„Некои деца се согласуваат на одредени активности бидејќи не сакаат да се чувствуваат
отфрлени. Некои родители пак ги држат децата константно преокупирани со нешто, сметајќи
дека имаат и премногу слободно време за играње или гледање телевизија или чувствуваат
дека не треба да ги исклучат од активности кои децата од нивната генерација ги совладуваат
без проблем.
Секако, секое ново искуство е бенефит за нашето дете, но како да препознаеме што е најдобро
за него, како да го насочиме правилно, како да го сослушнеме интересот и да го мотивираме,
да го поттикнеме, да му помогнеме да го препознае својот афинитет и да го развие и
соодветно да го употреби “- вели Зорица Црношија, водител на емисијата.
ОХО како продуцент на „Кој кого расте“ има за цел да ги одгатне дилемите со кои се соочуваат
родителите при носењето на секојдневните одлуки- кој е најдобриот начин да се одгледаат
децата.
Во таа насока, со емисијата сакаме да ги поттикнеме останатите медиуми, новинари и
чинители на јавното мислење заеднички да обрнуваме и третираме теми кои ги засегаат
родителите и децата.
Одгворност на тимот кој стои зад „Кој кого расте“ е континуиран развој на заедницата во која
дејствуваме, за таа цел обработуваме теми кои се значајни и актуелно.
На нашиот канал на Youtube: Кој кого расте, можете да ги гледате сите епизоди, а во
меѓувреме пишете ги вашите приказни, желби и впечатоци на kojkogoraste@oxo.org.mk и
Facebook страната на „Кој кого расте“.
Со почит, ОХО

Почитувани,


Телевизиската емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водител е Зорица Црношија во
недела на 07.04.2013 во 10.20 часот повторно ве поканува на Телма телевизија да ја следите
новата епизода на тема: Интересот кај децата.


Во неа отворено ќе да разговараат:
1. Анита Брестовац – менаџер на приватна градинка
2. Виолета Крстевска – Васиќ – педагог во ОУ „Песталоци“
3. Сања Шутевска - балерина
4. Славица Пенева- педагог


„Некои деца се согласуваат на одредени активности бидејќи не сакаат да се чувствуваат
отфрлени. Некои родители пак ги држат децата константно преокупирани со нешто, сметајќи
дека имаат и премногу слободно време за играње или гледање телевизија или чувствуваат
дека не треба да ги исклучат од активности кои децата од нивната генерација ги совладуваат
без проблем.

Секако, секое ново искуство е бенефит за нашето дете, но како да препознаеме што е најдобро
за него, како да го насочиме правилно, како да го сослушнеме интересот и да го мотивираме,
да го поттикнеме, да му помогнеме да го препознае својот афинитет и да го развие и
соодветно да го употреби “- вели Зорица Црношија, водител на емисијата.
ОХО како продуцент на „Кој кого расте“ има за цел да ги одгатне дилемите со кои се соочуваат
родителите при носењето на секојдневните одлуки- кој е најдобриот начин да се одгледаат
децата.


Во таа насока, со емисијата сакаме да ги поттикнеме останатите медиуми, новинари и
чинители на јавното мислење заеднички да обрнуваме и третираме теми кои ги засегаат
родителите и децата.


Одгворност на тимот кој стои зад „Кој кого расте“ е континуиран развој на заедницата во која
дејствуваме, за таа цел обработуваме теми кои се значајни и актуелно.
На нашиот канал на Youtube: Кој кого расте, можете да ги гледате сите епизоди, а во
меѓувреме пишете ги вашите приказни, желби и впечатоци на kojkogoraste@oxo.org.mk и
Facebook страната на „Кој кого расте“.

Со почит, ОХО

Прашавме доктор: Психолошки проблеми кај д...
Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со ...
6
9 работи кои нема да ги правам со второто ...
Јас немам фотографија од себе како бебе. Сериозно. Такви фотографии воопшто не постојат. Тоа е затоа што сум најмала од ...
4
Ноќни стравови кај децата
Во средината на ноќта сте разбудени од Вашето дете кое пишти во неговата соба. Трчате за да видите што не е во ред и го ...
4
Инфективна мононуклеоза – болест на бакнежот
Инфективната мононуклеоза е една од болестите која предизвикува паничен страв кај родителите. Затоа решивме да ви ја пр...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali doma ucite zaedno so vaset_o dete?

Da (62%)

Ne (12%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!