|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Мојата мала дрдорка

sandriana RR, 4.10.2013
Дневникот на sandriana RR

image
/11


 

 

Секој ден се повеќе ме изненадува - колку повеќе зборува, толку повеќе ме остава без зборови - мојата мала дрдорка.

Слог по слог - нов збор. Ги ниже зборовите и плете реченици, таа мала дрдорка.

И тука пак нема крај на изненадувањето и мојата среќа - секој нов зборовен состав си го прославува со песна - мојата дрдорка. Тон по тон - излеала своја композиција.

Нема мрачна тишина да ме убива – тишината ја убива гласот на мојата несопирлива дрдорка.

Гласот кој веќе не е бебешки плач, туку континуирана мисла, преточена во вистински разговор или приказна. Гласот кој ми одѕвонува со илјада и едно прашање. Гласот кој ги пее најубавите песнички, најмилозвучните ноти. Гласот на најмилата зборливка.

Ете ја мојата денешна среќа и животна сила - мојата дрдорка.

 

Ваша sandriana RR

 

 

Да бидеш автор е лесно! Автор може да биде секој! Секој кој чувствува, секој кој љуби, секој кој тагува, секој кој безмерно се радува...

Прочитај како и ти да станеш автор во текстот Станете автор на Рингераја


Блог: Ти благодарам мамо што ме роди, за д...
@inesgram.g ни ја раскажува својата приказна од породување
7
Фото: Вака треба да изгледа детството!
Ние живееме на село, во многу стара куќа без непотребен конфор или телевизија. Нашиот двор со шума од бамбуси и природно...
6
Блог: Што ми недостасува откако децата пор...
Приказни за мајчинството од me_mother_of_three
6
Фото: Преубавата "Неџла" со синчет...
Помина една година и еден месец откако популарната турска актерска двојка Фахрие Евџан и Бурак Озџивит станаа родители н...
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
cece7

dali vi se dopaga

Martin (64%)

Metodij (36%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!