|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Блог: Авантурите на Мио и Матеа

Редакција Рингераја, 18.2.2021
Многу тазе мајки кои се уште се привикнуваат во новата улога, бараат поддршка од останатите мајки, меѓу кои и поискусните, кои денес лесно ќе ги пронајдете на Инстаграм

image
/11


Секогаш со нови корисни постови кои изобилуваат со совети, препораки, споделување искуства и сл. Еден таков профил кој секоја нова мама би требало да го заследи е профилот @my_baby_mio, која претходно ви го споменавме како еден од организаторите на #dabidemekreativnipredizvik во статијата за истиот.


 

На профилот ќе најдете корисни совети од повеќе аспекти, како за Blw методата за дохрана, која мајката на Мио ја практикувала кај него, многу вкусни и здрави рецепти, препораки за козметика, игри во домот и природата, креативни изработки, навикнуваме во градинка, совети за мајки... 

Освен малиот Мио, на профилот е застапена и неговата братучетка Матеа, со која се неразделни, за која на прв поглед ќе помислите дека е негова поголема сестра, со што се потврдува тврдењето дека тетката е втора мајка, барем кога се работи за прекрасната мама на Мио и внуката Матеа. 

Не плашете се да им дозволите на децата да се опуштат во игра и истражување во природата и да се извалкаат - алиштата се перат, куќата се чисти, а сеќавањата остануваат засекогаш - ни порачува мајката на Мио. 

 

Заследете ги и придружете им се во новите авантури. 
Фото: Татковци во породилна сала
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата ...
737
Како да разговарате со децата, за да бидет...
Начинот на кој разговараме со нашите деца има значително влијание врз нивното учење и способноста да не слушаат. Ггенера...
58
Како да препознаете дисхармоничен развој к...
Со навршени 2 години пред родителите се појавуваат многу прашања кои многу често си ги поставуваат за растењето и психом...
31
Блог: Колку што го сакам тој сон, толку и ...
Прекрасен излив на мајчински чувства од Елена Наумовска - @mother.of.three.daughters
14


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Именце за братчето на Давид
kaja123

Ве молам за помош

Матео (9%)

Марко (24%)

Виктор (14%)

Максим (29%)

Матеј (24%)


Број на сите гласови: 200

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!