|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Кој стои зад успешноста на Shea Homemade?

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 15.3.2024
image

Зад успешноста на Shea Homemade стоиме јас, мојата сестра и мојата мајка. Сите три сме со различни професии, економист, архитект и адвокат, но сепак заедничко за сите нас е љубовта кон природата и огромната желба да создаваме природни производи

Поддржуваме мали бизниси: Дора Мода

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 1.12.2023
image

Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Станува збор за doramodahandmade и нејзините хеклани приказни

Поддржуваме мали бизниси: МH CandleCo

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 28.11.2023
image

Ние сме две сестри Христина и Мартина кои се креатори на МH CandleCo. И двете сме вљубени во креативни нешта полни со љубов и внимание. Избравме да изработуваме свеќи затоа што даваат посебна топлина на домот. За нас домот има големо значење...

Поддржуваме мали бизниси: Yarn Dreamss

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 19.10.2023
image

Плетењето го научив уште од тинејџерска возраст од мојата мајка, кое мене најпрво ми беше само хоби, а сега еден вид на заработка. А до ден денес ја имам нејзината поддршка и помош. Ве запознаваме со Маријана, yarndreamss

Поддржуваме мали бизниси: Candle world

Автор: Александра Ѓорѓевиќ, Редакција Рингераја | 15.9.2023
image

Денес разговараме со Дијана, креатор на Инстаграм профилот Candle world

Поддржуваме мали бизниси: tilia.organica

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.8.2023
image

Многу често знам да се пошегувам со моите пријатели и љубители на органска козметика, дека tilia.organica е корона производ,бидејќи идејата и почетоците настанаа токму тогаш, во тој период кога бевме затворени

Поддржуваме мали бизниси: Брзо подароче

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 15.7.2023
image

Во потрага сте по подароче за на мекици или повојница, можеби за крштевка или роденден, за бебе или детенце? Подароче кое ќе биде уникатно и по пристапна цена, спакувано преслатко и најважно од се, квалитетно...

Поддржуваме мали бизниси: ljubov_si_mi_ti

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 6.6.2023
image

Инстаграм профилот ljubov_si_mi_ti го привлече нашето внимание, а ви ветуваме дека го заслужува и вашето. Со големо задоволство ви ја пренесуваме неговата приказна

Поддржуваме мали бизниси: Fine design mk

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.4.2023
image

Fine design mk - Вашата нова омилена онлајн продавница за накит. Таму ќе ги пронајдете совршените парчиња со кои ќе заблескате во сиот свој сјај. Накит наменет за храбри, урбани, бунтовни девојки и жени, кои не се плашат да се издвојат од толпата

Поддржуваме мали бизниси: Handmade chocolate bars

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 29.3.2023
image

Запознајте ја Јана Јовановска, креативката која, покрај примарната професија дипломиран професор по англиски јазик, меѓу другото, наоѓа време и за инспирација и создавање на преслатки чоколадни задоволства

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?