|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

На 6 април од 12 часот Четко ве кани на нова дружба во Capitol Mall, како дел од кампањата „Патот до здрави заби“ која годинава го прославува својот петти јубилеј

image

Lacalut советува како да се осигураат здрави заби и добри навики за орална хигиена кај децата?

Опасностите на мониторот!

Автор: Редакција Рингераја | 16.10.2015
image

Просечно деца од 8-18 години гледаат во монитор околу 7.5 часа на ден. Тоа е еднакво на 114 дена во годината каде што децата користат мобилни телефони, таблети, компјутери, играјќи видео игри

image

Ако и вас есенскиот студ ве фати неспремни и барате начини како да се згреете тогаш останете до крајот на оваа статија. Во потрагата по нешто што ќе ја згрее нашата душа наидовме на овие рецепти за топли безалкохолни и алкохолни пијалаци

Како правилно да ги миеме забите?

Автор: www.doktori.mk | 23.6.2014
image

Хигиената на устата е од огромно значење во профилактиката на забите и непцата. Најчест начин за отстранување на наслагите, а воедно и начин за одржување на основна усна хигиена е користењето на четка и паста за заби

10 детски заповеди кои важат и за родителите

Автор: Редакција Рингераја | 1.4.2014
image

Погледнете кои едноставни правила им помагаат на децата да се снајдат во хаотичниот свет и размислете дали тие се рецепт кој може да им помогне на мајките и татковците

Детето одбива да јаде?

Автор: Александра Олјеска | 11.3.2011
image

Вкусот на човекот се менува во текот на времето, па се случува децата одеднаш да престанат да уживаат во некое јадење, но затоа со задоволство прифаќаат нешто што дотогаш не го сакале

Моето дете краде?!

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2011
image

Дали Вашето дете некогаш зело нешто без да праша? Играчка во продавница? Сокрило од Вас рака бонбони иако му рековте дека смее да земе само една? Нешто полошо?

Грицкање на ноктите

Автор: Редакција Рингераја | 1.2.2011
image

Грицкањето на ноктите е чест начин со кој децата се ослободуваат од интензивните, но минливи напнати ситуации кои им се случуваат.

Здрава исхрана, често занемарен сегмент на животот

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.5.2010
image

За да може да ги извршуваме нашите секојдневни активности (да се движиме, да работиме, да седиме, па дури и да спиеме) на нашиот организам му е потребна енергија, а за да ја добиеме таа енергија потребно е гориво.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Bebce so mnogu iminja :))
Ljubovce

Naset_o malecko za 3 meseci treba da dojde na ovoj svet a nie sme vo mnoguuu golema dilema kako da bide negovoto ime...pa jas i mojot soprug resivme da pobarame pomos od vas :)

Andrej (31%)

Aleksej (17%)

Andrija (8%)

Valentin (6%)

Ivan (18%)

Bojan (19%)


Број на сите гласови: 191

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!