|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

До која возраст децата треба да преспиваат?

Автор: Редакција Рингераја | 11.7.2020
image

Кога децата престануваат да спијат во текот на денот? Ако го поставите ова прашање на жена која има мало бебе, таа сигурно ќе ве праша во паника: "Чекај, ќе престане попладневната дремка?"

Зошто децата сакаат чаша вода пред спиење?

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2019
image

Дали сте се запрашале зошто пред да заспие, скоро секогаш, детето сака да пие вода? Многу родители губат трпеливост и се лутат што нивното дете вреска. Дали станува збор за детски каприц, или тоа е нешто сосема друго?

Ноќни стравови и кошмари кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2023
image

Дали детето ве буди ноќе со крик и плач? Што значи тоа?

Будење на детето - невозможна мисија?

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2015
image

Ако пред неколку години детето ве будеше неколку пати во ноќта или пак рано наутро, по неколку години будењето за во градинка или пак училиште се претвора во невозможна мисија

Децата кои спијат помалку, јадат повеќе?!

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2014
image

Научниците следеле 1.300 британски семејства со деца и ги проучувале нивните навики на спиење, како и нивната исхрана. Утврдиле дека децата кои не спијат доволно, внесуваат 10 пати повеќе калории од децата кои доволно спијат

Заради што едно момче стануваше од кревет?

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2014
image

Многу е тешко да натерате мало дете да оди во кревет, а листата на неговите причини за станување откако ќе легне е бескрајно долга и смешна. Погледнете од што се состои таа листа во случајот на детето со име Џек

Ноќни стравови кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 11.6.2023
image

Во средината на ноќта сте разбудени од Вашето дете кое пишти во неговата соба. Трчате за да видите што не е во ред и го наоѓате детето седнато во кревет, со празен и фиксиран поглед и многу возбудено...

Заминување на спиење

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Заминувањето на спиење, не смее да биде казна!

Мебел за детска соба

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Сите родители доаѓаат во период кога на детето креветот му станува премал, а играчките се посложени. Време е на детето да му ја средите детската соба.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?