|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Многумина од нас имаат навика да приготвуваат големи количини храна која ја подгреваат следните неколку дена

ВИДЕА

Нема да јадам животни!

Автор: Редакција Рингераја | 16.9.2016
image

Реакцијата на мало девојче, кое штотуку дознало дека месото доаѓа од животните, ќе ве разнежни

ИСХРАНА

Здрава храна - паметно дете?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Дали храната има влијание врз развојот на интелегенцијата кај детето?

ИСХРАНА

Зошто е важно месото во детската исхрана?

Автор: Редакција Рингераја | 11.2.2014
image

Со воведувањето на месо во исхраната на бебето ќе се задоволат неговите потреби за железо, цинк и многубројните минерали кои се важни за јакнење на имунитетот

image

Скарата е модерен начин на практикување на најстариот метод на припрема на храна. Може ли месото печено на скара да биде здраво?

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Еве колку пластика јадеме секој ден

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2013
image

Сите знаеме дека затоплувањето на храна во пластични садови во микробранова печка не доаѓа во предвид. Но тоа не е единствен начин да завршите со полна уста разни хемиски состојки

image

Ако е зголемено нивото на афлатоксин кај кравите, тогаш е зголемено и во мускулното месо, а пред се во внатрешните органи на животното

ИСХРАНА

Здрави варива во исхраната на децата

Автор: Олја Мартиниќ, нутриционист | 25.5.2010
image

Кога се варивата во прашање се истакнува оптималноста на нутритивни компоненти и умерената калориска вредност во еден оброк.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Исхрана за време на доењето ( 2 дел)

Автор: Редакција Рингераја | 24.10.2021
image

Некои од производите кои доилката ги конзумира можат да предизвикаат проблеми кај детето, додека други ја поттикнуваат лактацијата

СЕ ЗА МАМИЧКА

Исхрана за време на доењето

Автор: Редакција Рингераја | 24.10.2021
image

Додека доите зголемена е потребата за калории. Разновидната и здрава исхрана во која уживавте во бременоста треба да продолжите да ја консумирате и понатаму

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Кое име е поубаво:
Antimona

Кое име е поубаво:

Миха (46%)

Анџело (54%)


Број на сите гласови: 41

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!