|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Мрачните тајни на сувото овошје

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2019
image

Прашањето е: Колку од овие производи се навистина здрави и природни, ако стојат на полиците повеќе месеци, па и години?

image

Трудниците често се прашуваат дали ултразвукот има некакво штетно влијание на бебето во стомакот. Лекарите ги тешат дека нема никаква причина за загриженост

image

Македонија е една од државите кои се меѓу рекордерите во Европа по препишувањето на антибиотици. Антибиотиците се препишуваат за секакви состојби, без притоа двапати да се провери дали навистина истите му се потребни на пациентот

image

Мајонез, повеќето од вас едноставно не можете да му одолеете. Го сакате и конзумирате редовно, едноставно тој претставува храна без која не можете да си го замислите ручекот. Дали и вие сте во оваа категорија?

ИСХРАНА

Дали децата да пијат газирани сокови?

Автор: Редакција Рингераја | 14.3.2013
image

Бидејќи се децата – деца и од пијалоците сакаат се' што е слатко, обоено и со балончиња, па уште и ако е строго забрането од родителите, тие ќе најдат начин потајно да пијат газирани сокови. Ви нудиме начин како да направите мудар договор со нив

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Обоени бонбони? Не благодарам!

Автор: Редакција Рингераја | 28.2.2013
image

Дали некогаш сте му купиле на Вашето дете бонбони како на сликата? Ако одговорот е да, дали сте се обиделе некогаш да ги ставите во топла вода? Погледнете што ќе добиете тогаш!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Животот
пеперутка16

Кој период од вашиот живот бил најубав досега?