|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Најчести есенски болести кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 23.10.2017
image

Се проценува дека детето во првите три години од животот има просечно четири до шест инфекции на горните респираторни патишта годишно. Зачестеноста се намалува кај постарите деца

ПРЕВЕНТИВА

Како да се заштитите кога имате болен дома?

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2016
image

Често се случува ако еден член од семејството се разболи и другите брзо да настрадаат и тогаш имате болни цела куќа. Тоа може да го спречите со неколку мерки на внимание

image

Болката во грлото најчесто ја предизвикуваат вируси на обичната настинка кои се присутни во текот на целата година, но најчести се во зима

image

Грипот може да го загрози животот на сите, но некои лица треба посебно да се пазат, бидејќи за нив грипот може да значи повеќе од неколку дена немоќ и лежење

ПРЕВЕНТИВА

9 природни лекови против грип и настинка

Автор: Редакција Рингераја | 2.12.2014
image

Студеното и непредвидливо време во текот на зимата често е главна причина за настинка. А сезонскиот грип е нешто што многу луѓе не успеваат да го избегнат. Проверете кои се 9-те природни лекови против грип и настинка

image

Наближува сезоната на грипот и настинките. Многу луѓе се навикнати да им веруваат на распространетите митови и стереотипи за грипот, за третманот на симптомите и за начините на зараза. На кои тврдења не треба да веруваме?

image

Сезоната на настинки е пред нас и додека среќните ќе успеат да избегнат по некоја, повеќето ќе подлегнат на болеста и тоа од три до пет пати секоја година

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Кога настинката никако не поминува...

Автор: Редакција Рингераја | 31.3.2014
image

Дали некогаш ви се случило неколку денови откако ќе ви се повлечат симптомите на настинка, повторно да почнете да чувствувате малаксаност, да кивате и да кашлате?

ПРЕВЕНТИВА

Како да се намалат болестите кај децата?

Автор: Редакција Рингераја | 13.12.2012
image

Да се даде јасен и прецизен одговор на ова прашање е многу тешко. Некои причини за зголемување на бројот на болни деца се познати, но некои се во доменот на претпоставки

image

Подобрувањето и оддржувањето на имунитетот е главна тема на дискусија помеѓу светските медицински експерти. Нутриционистите сугерираат дека лошата исхрана е главниот причинител поради кој ние стануваме подложни на сезонските настинки

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Kade?
Jana9

Kade go proslavivte rodendenot na vaset_o dete?

Doma (0%)

Igroteka (100%)

Restoran (0%)

Ne go slavevme (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!