|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИСХРАНА

Правилна исхрана на мали деца во лето

Автор: Редакција Рингераја | 25.6.2020
image

Малите деца, особено во лето се повеќе изложени на ризик од болести кои се предизвикани од бактерии во храната, особено во млекото поради нивниот несозреан имунолошки систем

image

Витката линија во главно зависи од два фактори: навиките на здрава исхрана и количината на телесна активност. Секое игнорирање на една од овие ставки, доведува до дебелеење – епидемија на 21. век

ИСХРАНА

Правилна исхрана на бебињата

Автор: Редакција Рингераја | 2.5.2012
image

Корисни совети за планирање на оброците и подготовка на храна

ВО ДОБРА ФОРМА

Вистини и заблуди за исхраната

Автор: Александра Олјеска | 2.4.2011
image

Под правилна исхрана се подразбира дека во одредено препорачано количество на храна се застапени продукти кои ги содржат потребните нутритиенти.

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Кога треба да јадеме?

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2011
image

Кинеската традиционална медицина, но и современата потврдуваат дека е многу важно во кој период од денот јадеме, и колкаво количество на храна внесуваме.

ВО ДОБРА ФОРМА

Бидете здрави

Автор: Убавина и Здравје | 10.12.2010
image

Ослабете за една недела!За брзо слабеење навистина не е потребно да гладувате и да живеете само на јаболка и моркови. Повеќето жени можат да ослабнат половина килограм неделно ако дневно согорат 500 калории повеќе отколку што внесле.

image

Конзумирањето на што полесна храна, односно храна на која и е потребен пократок период на разградување во организмот е од големо значење ако сакаме правилно и здраво да се храниме.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Kako?
Jana9

Kako se spravuvate so smestuvanje koga odite na odmor?

Rezervirame predvreme (50%)

Odime na mestoto i barame smestuvanje (50%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!