|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАСТЕМЕ СО ПЕСНА

"Р" како риба

Автор: Детско катче | 21.11.2010
image

Научив да Речам Р

МУЗИКА ЗА ДЕЦА

Тина татина

Автор: Youtube | 14.11.2010
image

Детски песнички

СИ ИГРАМЕ

Манекени

Автор: Детско катче | 31.10.2010
image

Детски игри

ИГРИ ЗА НАЈМАЛИТЕ

Игри за будење на свеста

Автор: Детско катче | 31.10.2010
image

Игри за најмалите

СИ ИГРАМЕ

Зошто бродовите не тонат?

Автор: Детско катче | 24.10.2010
image

Истражувачки игри

НАЦИОНАЛНИ ОБЕЛЕЖЈА

Македонски народни носии

Автор: Wikipedia, free encyclopedia | 9.1.2011
image

Црвената боја и бојата на виното се бои на земјата и плодноста, додека златната боја е боја на боговите (небото)Затоа нашата народна носија е црвена со златен вез/срма

СТРАНА 6 ОД 20


Анкета

Ime
Jana9

ime

Gorast (0%)

Teodor (50%)

Milos (50%)

Andrej (0%)

Dario (0%)

Todor (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!