|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детски игри

image
/11


 

 

Колку повеќе деца учествуваат, толку играта ќе биде поинтересна. Едно од децата треба да ги забележи промените во излогот. Ќе ги открие ли сите детали?

Неколку деца трчаат низ собата и на даден знак замрзнуваат наместо. Треба да стојат сосема мирно и воопшто да не се движат, како да се кукли од излог. Едно дете треба да запомни кој каде застанал и како е облечен, а потоа да ја напушти собата. Децата повторно "оживуваат" и започнуваат да си ги заменуваат алиштата и аксесоарите и да ја променат позата во која стоеле.

Потоа избраното дете влегува во собата. Сега внимателно треба да ги следа манекените и да ги забележи сите промени.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дојде есен мила
Детски песнички
7
Змијата и орелот
Детско катче
3
Брзо брзо збори!
Брзозборки
3
Нова историја на Република Македонија
Во 1989-1990 година, кога завршува социјалистичкото уредување, кога СФРЈ се распадна и кога на просторите на СФРЈ има во...
3
Анкета

Избор на име
Кона

Кое име најмногу ви се допаѓа?

Мартин (28%)

Михаил (39%)

Маноил (3%)

Максим (25%)

Масимо (5%)


Број на сите гласови: 342

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!