|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАСТЕМЕ СО ПЕСНА

Да го испратиме летото

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2012
image

Детски песнички

БОЕНКИ

Боенка: Пепа Прасе

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2012
image

Обојте ја Пепа Прасе

БОЕНКИ

Боенка - Јаготка

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Обои ја Јаготка

БОЕНКИ

Обои ги броевите по боја

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Забава и учење во исто време. Отпечатете и обојте

ИНСТРУКЦИИ ЗА ЦРТАЊЕ

Научи да црташ: Мики Маус

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Научете како да цртате Мики Маус

РАСТЕМЕ СО ПЕСНА

Дневникот на Дедо Мраз

Автор: Киро Донев | 18.12.2011
image

Можеби сте знаеле, а можеби и не. Но што ќе ви кажам сега, вистина е се!

РАСТЕМЕ СО ПЕСНА

Зимска песна

Автор: Детско катче | 27.11.2013
image

Детски зимски песнички

РАСТЕМЕ СО ПЕСНА

Белите балерини

Автор: Редакција Рингераја | 9.1.2012
image

Детски зимски песнички

НАРОДНИ ПРИКАЗНИ

Снежана и седумте џуџиња (аудио)

Автор: НУ Универзитетска библиотека „Св.Климент Охридски“ | 19.6.2011
image

Драги дечиња, слушнете ја приказната за Снежана и седумте џуџиња!

image

Мај на својот ѓердан последниот ден го нанижува...Јуни е на прагот. Крајот на учебната година се приближува.

СТРАНА 3 ОД 20


Анкета

kako da se izleci toj pust bronhit
aerodrom

moeto dete pati od bronhit pneumonia i non stop e pod nekoi sirupi me interesira vasi mislenja preporaki i sl

apcinja (22%)

sirupi (22%)

priroda (56%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!