|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Чудесно видео: Бебе родено во водењак

Автор: Редакција Рингераја | 17.3.2022
image

Дека животот е чудо, докажува ова прекрасно видео

Најдобрите фотографии од породување за 2022 година

Автор: Редакција Рингераја | 16.3.2022
image

Погледнете ја прекрасната галерија на фотографии од бременоста, породувањето и постпородилниот период според овогодинешниот избор организиран од заедницата на фотографи ширум светот - Birth Becomes Her

10 работи што секоја трудница тајно ги направила

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2023
image

Секоја трудница има момент во животот кога прави нешто за што се кае. Сепак, не можеме да го спречиме тоа. Дали се согласувате, дами?

Сара Фешн подарува вредносни ваучери за 8-ми март

Автор: Редакција Рингераја | 1.3.2022
image

Големо изненадување за читателите на ringeraja.mk. Кликни-Одговори-Освој награда

Што чувствува бебето во 9-от месец од бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2023
image

Штом жената дознае дека очекува бебе, нејзиниот живот се менува на начини на кои можеби никогаш не ни замислувала

Поддржуваме мали бизниси: Mimart

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2022
image

Секој од нас лесно може да биде фасциниран од убавините на природата, но само креативната душа умее да биде инспирирана да создаде уметност. Една уникатна уметност создава Милица Џикова, дипломиран сликар

Во што најмногу уживаат бебињата во утробата?

Автор: Редакција Рингераја | 23.2.2022
image

Мајката и бебето имаат силна врска, дури и пред да дојде бебето на овој свет. Додека остатокот од светот можеби нема ни најмала идеја за тоа, некако само мајката потајно си добива навестување за тоа што бебето сака, а што не

Ова се симптомите на колики кај бебињата

Автор: Редакција Рингераја | 5.6.2023
image

Инфантилните колики или грчеви се манифестираат кај децата без разлика на полот, во рана возраст, со неконтролирано плачење и специфични симптоми врз основа на кои може да ги препознаете

image

Наоми Кембел во мај 2021 година на Инстаграм објави дека стана мајка на 51 година. Таа денес ја покажа својата ќерка пред светот во најновото издание на Vogue

7 врвни идеи за Денот на вљубените со деца

Автор: Редакција Рингераја | 13.2.2022
image

На што помислувате кога ќе слушнете „Денот на вљубените“? На вљубена двојка, романса, љубовни писма, подароци, срца… а потоа „ПУФ“: Добре дојдовте назад во реалноста! Две мали деца, куп валкани садови од појадокот и планини со валкани алишта

СТРАНА 5 ОД 461


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?