|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РР ПОДАРОЦИ

Пакет за трудници: Август 2011

Автор: Редакција Рингераја | 1.8.2011
image

Погледнете ја содржината на пакетот со подароци за трудници и прочитајте како да станете среќен добитник на еден од нив!

РР ПОДАРОЦИ

Пакет за трудници: Јули 2011

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2011
image

Погледнете ја содржината на пакетот со подароци за трудници и прочитајте како да станете среќен добитник на еден од нив!

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

НОВО на Рингераја: Убавина и мода

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2010
image

Рубрика Убавина и Мода на семејниот портал Рингераја.мк

ВЕЖБАЊЕ

Бидете активни и позитивни

Автор: Anka Tavcar Prelog | 30.11.2010
image

Активната бременост, во која трудницата доволно се движи и здраво се храни, е вaжна не само за нејзиното тело, туку и за здравјето на детето што го носи, со што и се овозможува полесно породување и побрзо враќање во форма.

image

Стомакот веќе почна да расте и веќе не ве собира во пантолоните? Време е да побарате поудобна облека, а и поудобни чевли.

image

Бидејќи летото е во полн ек, ве советуваме што да сторите кога се потите за двајца

ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Бременоста и вирусот H1N1

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Вирусот H1N1 или свински грип е опасен за трудниците, бидејќи кај оваа група постои поголем ризик од компликации.

image

Како да се грижите за здравјето ако сте бремени со близанци? Како бременоста со близнаци се разликува од обичните? (англиско видео).

НЕГА

Спиење во бременоста

Автор: Youtube | 25.2.2011
image

Зошто е препорачливо да се спие на левата страна и зошто не се советува спиење на грб? (англиско видео)

image

Кои болести и лекови се штетни за вашето бебе? (англиско видео)

СТРАНА 4 ОД 6


Анкета

Стојан
Admin

Што мислите за името Стојан?

Зошто да не (13%)

Нема шанси (65%)

Супер е, македонско (8%)

немам мислње (14%)


Број на сите гласови: 310

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!