|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Трудници, нека не Ве нервира ова!

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2013
image

Бременоста има безброј убави страни и моменти, но нешто сигурно ќе Ве нервира. Во прилог се неколку ситуации, кои ги излудуваат трудниците

ЗАНИМЛИВОСТИ

Трудница победи на Еверест маратонот!

Автор: Редакција Рингераја | 30.5.2013
image

Верувале или не! На традиционалниот Еверест маратон, победи четириесет и четири годишна трудница. Анг Дами Шерпа е во третиот месец од бременоста, а најтешката патека на светот ја претрчала за шест часа, две минути и десет секунди

МОДА

Трудничкиот стил на Хали Бери

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2013
image

Иако во четириесетите, иако бремена, Хали изгледа заносно. И гордо. Таа го очекува второто дете со сопругот Оливиер Мартинез. Погледнете го нејзиниот стил на облекување

ЗАНИМЛИВОСТИ

Породување на сред улица во Кина!

Автор: Редакција Рингераја | 13.7.2012
image

Повремено слушаме приказни за породување на необични места. Овој пат една млада трудница од Кина се нашла во многу непријатна и опасна ситуација, кога била принудена да го роди своето бебе на улица

image

Марија Саша Кристенсен (25) вратила во живот доенче со сопственото млеко, кое го пронашла оставено во ров покрај патот во Турција

ЗАНИМЛИВОСТИ

Се породив додека бев во кома!

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2012
image

Мајка родила додека била во кома и се разбудила две недели подоцна не сеќавајќи се дека била бремена!

ПЛОД

НЕ, за мобилниот во бременоста!

Автор: Редакција Рингераја | 1.6.2012
image

Спиете со мобилниот, а бремени сте? Се надеваме дека откакао ќе ја прочитате статијава, нештата ќе се променат...

ЗАНИМЛИВОСТИ

Петте радости на секоја трудница

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Ова се петте бонуси кои одат заедно со бременоста, покрај тоа што, знаете, на крајот ќе добиете бебе

ЗАНИМЛИВОСТИ

Се жртвувала за да стане мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 30.12.2011
image

17 годишна девојка се откажала од хемотерапија, за да роди син. Починала неколку часа по породувањето.

image

Дознајте кои се среќните добитници на пакетот подароци за трудници за Октомври 2011.

СТРАНА 3 ОД 6


Анкета

najubavo ime
malarusinka

najubavo masko ime

Тимофеj (8%)

Виталиj (3%)

Jан (15%)

Стефан (55%)

Jаков (19%)


Број на сите гласови: 272

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!