|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Бременоста и вирусот H1N1

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Вирусот H1N1 или свински грип е опасен за трудниците, бидејќи кај оваа група постои поголем ризик од компликации.

image

Како да се грижите за здравјето ако сте бремени со близанци? Како бременоста со близнаци се разликува од обичните? (англиско видео).

НЕГА

Спиење во бременоста

Автор: Youtube | 25.2.2011
image

Зошто е препорачливо да се спие на левата страна и зошто не се советува спиење на грб? (англиско видео)

image

Кои болести и лекови се штетни за вашето бебе? (англиско видео)

image

Кои лекови смеете да ги кориситите во бременоста? (англиско видео)

image

Дали алкохолот и штети на трудницата и нејзиното бебе? (англиско видео)

image

Како да ги лекувате болестите кои сте ги имале пред бременоста? (англиско видео)

ПЛОД

Растење на плодот по недели, 2. тромесечје

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2021
image

Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни што се случува во вас и како вашиот плод се развива во второто тромесечје.

ПЛОД

Растење на плодот по недели, 3. тромесечје

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни што се случува во вас и како вашиот плод се развива во третото тромесечје.

image

Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?

СТРАНА 5 ОД 6


Анкета

omilen akter
lady_mkd

omilen akter koj ve ostava bez zdivvv

robert pattinson (21%)

antonio banderas (79%)


Број на сите гласови: 28

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!