|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Детски седишта: МОРА или ТРЕБА?

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 18.7.2013
image

Кога станува збор за детските седишта во автомобил, однесувањето и ставовите на различни родители, а оттука и на децата е сосема различно

Информации за патување во соседните земји

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 11.7.2013
image

Ако ова лето се подготвувате со семејството да летувате во некоја од нашите соседни земји и тоа со автомобил, планирате попатни паузи и сакате едноставно да уживате во патувањето... АМСМ и Рингераја се тука да ви укажат на неколку важни информации

Потребни документи за патување во странство

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 4.7.2013
image

Планирате да тргнете на долгоочекуваниот годишен одмор вие и вашето семејство, со автомобил...За секој семеен човек овие планови се малку макотрпни. АМСМ е тука да Ви помогне

Со еден допир до безгрижни семејни патувања

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 27.6.2013
image

Замислете: конечно тргнавте на долгопосакуваниот годишен одмор, патувате со солидно натоварен автомобил, надвор 40 степени целзиусови, жешок асфалт и две деца на задното седиште...

Провална кражба во автомобил

Автор: Pavla Kliner | 30.10.2010
image

Често пати за каква било акција веќе е предоцна. Сите мерки што треба да ги преземеме за да спречиме да дојде до провална кражба на автомобилот, се всушност истите мерки кои треба да ги преземеме за заштита и превенција.

Детето во сообраќајна несреќа

Автор: Tina Juznic | 26.10.2010
image

Денешното темпо и начин на живеење бара голема мобилност. Голем дел од нашето време го поминуваме во автомобил,посебно со автомобил ги превезуваме и нашите деца.

Воздушно перниче

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Воздушното (сигурносното) перниче во автомобилот, лесно може да ја загрози безбедноста на детето

Врзете се и возете!

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Сигурносниот појас е најефикасна направа за заштита на патникот во автомобилот и во останатите превозни средства, и најдобро е кога сите патници и деца доследно би го користеле

Отпадокот во кола може да биде фатален

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Играчките, боиците, чадорот, сликичките и ранците се додатоци за дете кои го носиме со нас кога тргнуваме на пат,се со цел да им овозможиме на децата поголема удобност при патувањето и разбивање на монотонијата.

Каков е "Зелениот автомобил"

Автор: М.Т. | 30.10.2010
image

Автомобилот во текот на возењето произведува штетни издувни гасови и спаѓа меѓу најголемите загадувачи на воздухот. Постојат автомобили кои се нарекуваат “Зелени автомобили” и кои и се наклонети на нашата планета.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?