|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што би направиле, кога ќе Ви снема бензин?

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2010
image

Направивме две сценарија за тоа што би направилe кога на пат би Ви снемало гориво

image

Искуствата покажуваат дека најголемиот дел од повредите кои можат да се случат, најдобро можат да ги спречат родителите. Најлесно можеме да спречиме повреда на нашите деца, со правилно поставено седиште во автомобил.

На пат со дете

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Патувањето на подолги дестинации е вистински кошмар за родителите, бидејќи е добро познато дека на децата им е тешко да седат подолго време на едно место.

Како да купите соодветно седиште за во автомобил?

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

На секој родител најважна му е безбедноста на своето дете, па затоа се одлучува да купи седиште за во автомобил. Најважно е седиштето за во автомобил да одговара на возраста и тежината на детето.

Игри при патување

Автор: Петра Балиш | 1.8.2012
image

Во текот на возењето некои деца стануваат нестрпливи, дури и заморени од досада. Прочитајте неколку предлози како да го скратите времето при долгите возења...

СТРАНА 3 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?