|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Шејкови за добар почеток на денот

www.getlokal.mk, 7.8.2014
За добар почеток на денот потребен е добар појадок. Појадокот е најважниот оброк во денот и оброк што не би требало да се прескокне

image
/11


 

Но некои луѓе едноставно немаат доволно време за квалитетен појадок. Обврските на работното место, училиште или факултет и потребното време да се подготви сето тоа, понекогаш прават да го прескокнеме овој оброк или да каснеме нешто нездраво набрзинка. Ако сте едни од оние кои едноставно немаат многу време наутро ви предлагаме вашиот појадок да го конзумирате во шејк-форма. Ваков оброк не само што ќе ви даде енергија и големо количество витамини туку и ќе ве најаде и нема да ви одземе многу време. Се што ви треба е блендер, овошје, млеко и мали додатоци и за помалку од 5 минути вашиот оброк е подготвен. Рецептите се повеќе од едноставни и навистина вкусни, а се што треба да направите е да ги измешате потребните состојки во блендер, потоа сервирате во голема чаша и уживате.

 

1

 

 

Прочитај повеќе

Статијата е превземена од веб сајтот Гетлокал (www.getlokal.mk)

 

 

Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
6
До мајките на момчиња...
Јас сум мајка на три момчиња. Немам ќерки. Само три прекрасни момчиња. И често ги слушам следниве коментари:
6
Јазикот зборува за здравјето
Дали имате навика додека ги миете забите во огледалото да го погледнете јазикот? Тоа е многу едноставен, но и корисен на...
6
Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Kolku?
Jana9

Kolku se zabavuvavte so vasiot partner pred da se zemete?

1-12 meseci (33%)

1-2 godini (17%)

2-3 godini (0%)

3-4 godini (17%)

5 i mnogu poveke (33%)

Ne se zabavuvavme vednas se zemevme (0%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!