|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Родителството слично на затворска казна?!

Huffington post, 21.8.2013
Иако на Вашето лице секогаш се појавува насмевка кога ќе ја здогледате Вашата ќерка или Вашиот син, попладневниот одмор нема да Ви штети, а секако и дека би сакале да се наспиете пред одење на работа , но тоа со мало дете во куќа е луксуз
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Huffington Post состави интересна и смешна листа според која грижата за детето може да се спореди со престој во затвор, а исто така извор и на непресушна радост и среќа.

  1. Ништо не можете да направите без некој константно да Ве надгледува.
  2. Секое утро Ви започнува така што некој вика и се дере додека не се разбудите.
  3. Секогаш се плашите дека нешто страшно ќе се случи додека сте под туш.
  4. Константно се плашите дека некој ќе Ви влезе во креветот во текот на ноќта.
  5. Дневните оброци се одвиваат во напната атмосфера.
  6. Некој Ве гледа кога одите во ВЦ.
  7. Некогаш не може да одберете кој филм ќе го гледате, а потоа нема да разберете што се случува во него, заради бучавата околу Вас.
  8. Живеете во постојан страв дека некој ќе Ве удри, нападне или прободи со некое импровизирано оружје, или само ќе Ве касне.
  9. Алкохол, чоколадо и предмети за забава на возрасните, мораат да се консумираат и шверцуваат тајно.
  10. Тешко се доаѓа до време за приватно дружење со партнерот или партнерката, потребно е добр планирање кое често е неочекувано прекинато.

И на крајот, она по што одгледувањето на дете и отслужувањето на казната затвор се разликуваат е следното:  да се биде сместен во самица, односно да се помине извесно време од денот сам со себе, доаѓа само награда, а не како казна.

Болна исповед: Родив мртвороденче
Прекрасен инстаграм профил кој привлекува внимание е @kidslovetraveling. Пред неколку денови на нејзиниот профил напиша ...
26
Кои продукти ги прават децата попаметни?!
„Ти си она што го јадеш.” Мудра мисла, која треба да си ја спомнуваме почесто, ако сакаме да бидеме здрави. Ова, секако,...
11
Кога децата сфаќаат дека НЕ значи НЕ?
Децата страдаат од еден облик на амнезија заради која пред третата година не можат да создаваат долгорочно сеќавање. Пре...
10
Забавно: Реалноста по породувањето
Блогерката Беки Поуп не поштеди никого од деталите за реалноста по породувањето и на забавен начин им објасни на идните ...
8


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koe ime e poubavo?
maloto stapalo

Koe ime e poubavo?

Mika (34%)

Darin (66%)


Број на сите гласови: 201

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!