|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

“Последен пат”– емотивен текст посветен на мајките

Редакција Рингераја, 9.1.2019
Моментите кои ги поминуваме со нашите деца се незаборавни и ни остануваат во срцето за цел живот
Клучни зборови:

image
/11


Но за жал, тие моменти не траат засекогаш и треба максимално да се искористи секој период од животот, бидејќи ништо не може да се повтори.

Никогаш нема да се вратат моментите на детството, за заради тоа вреди секој момент поминат со нив, без оглед на заморот кој го чувствуваме во моментот.

Овој емотивен текст ќе ве потсети на тоа и ќе допре до срцето на секоја мајка.

 

Од оној момент кога ќе го земете бебето во прегратка, повеќе ништо нема да биде исто.

Исполнети со хранење, плачење и борба со поспаноста и недостатокот на сон.

Ќе ви се чини како да се вртите во магичен круг без излез.

Но не заборавајте...

За се постои последен пат.

Ќе дојде момент кога бебето ќе го храните за последен пат.

Ќе заспие кај вас по долгиот ден и тоа ќе биде последен пат кога држите заспано дете во своите раце.

Еден ден ќе го носите на колковите, па ќе го научите да седи и повеќе нема да го носите како некогаш.

Една вечер ќе му ја миете косата во бањата, а следниот ден ќе сака да се бања само.

Ќе ви ја држи раката додека ја преминувате улицата, а потоа нема да му треба повеќе.

Едно попладне ќе пеете и ќе играте на детски песнички, но ќе дојде ден кога никогаш повеќе нема да ги пеете тие песни.

Ќе го бакнете пред училишната врата и ќе му посакате да има убав ден, а следниот ден ќе сака на училиште да оди само.

Еднаш, за последен пат ќе му читате приказна за добра ноќ.

Се до моментот кога тоа повеќе нема да го бара од вас.

Ќе ви биде потребно време да сфатите.

Затоа, додека ги доживувате овие моменти и додека се повторуваат, сетете се дека ги има малку и дека ќе копнеете за барем уште еден ден.

За уште еден последен пат.

 

Маж ми е добар човек. Но, дома, личи на ам...
Како мозокот да ми истекува низ брадавиците. Ова е единственото разумно објаснување за тоа како се чувствувам после поро...
4
Можно е да имате тригодишно дете, ако...
Посакувате, кога Бог ги креирал децата, да запомнел да стави mute копче...
4
Како лесно да исчистите дамка од црвено вино
На облека, маса или тепих, дамките од црвеното вино предизвикуваат вистински потешкотии при отстранување. Денес ви презе...
4
Непријател во мојот кревет...
Верувам дека во повеќето долги врски/бракови постојат фази кои јас ги викам “Том & Џери фаза” – значи едноставно не може...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

кога
lp136

Кога дза прв пат да се даде мед?

1 месец (0%)

6 месеци (0%)

9 месеци (0%)

12 месеци (100%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!