|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Одењето во шопинг ви изгледа како годишен одмор?

Редакција Рингераја, 18.1.2017
Мајките одговорија што за мив значи мајчинството и што се можат да направат додека се грижат за своите деца. Овие 20 реченици совршено точно опишуваат што значи да се биде мајка
Клучни зборови:

image
/11


 

1. Во седум минути можете да направите повеќе, отколку вашиот сопруг што ќе направи цел ден.

 

2. За себе имате време само во текот на 60 минути кога ќе заспие и пред да легнете на спиење.

 

3. Од пијанство се опоравувате колку и од мала операција.

 

4. Чаша вино ви изгледа како чинија полна со овошје.

 

5. Секој ден ви треба терапија со некој кој сака да ве слуша.

 

6. Одењето во шопинг ви изгледа како годишен одмор.

 

7. Се чувствувате како да сте во рајот и пеколот истовремено.

 

8. Физичката болка е поделена на три степени: болка, неподнослива болка и газење по Лего коцки.

 

9. Можете да слушнете кивање срењд ноч, низ затворена врата од сова која е преку две соби од вашата, дури и ако вашиот партнер грчи покрај вас.

 

10. Со задоволство би имале температура 40, само да не морате да го гледате детето како се бори со тоа.

 

11. Сакате да спиете, повеќе отколку што сакате секс.

 

12. Туширање од 15 минути ви се чини како цел ден во бањи.

 

13. Публика во бања ви е дел од секојдневието.

 

14. Користите влажни марамчиња за чистење на се што ќе се истури.

 

15. Се затворате во тоалет и глумите дека имате дијареа, за да бидете малку сами.

 

16. Криете чоколадо.

 

17. Ја перете истата облека три дена по ред, бидејќи заборавивте да ја извадите од машина и да ја ставите да се суши.

 

18. Гледате цртан филм уште 15 минути откако детето ќе заспие.

 

19. Можете да готвите, да доите, да разговарате на телефон и да ја гледате омилената серија.

 

20. Миењето заби навечер е како дигање тегови.

 

Детски хороскоп: Дете Рак
Чувствителни, емотивни, загрижени...Како да одгледувате дете родено во знакот на Рак?
6
Дали комарците може да пренесат коронавирус?
Комарците се штетници кои редовно го расипуваат нашето лето. Во сегашната ситуација, кога сме загрозени од коронавирусот...
4
Што треба да знае дете на 2-годишна возраст?
Секое дете се развива индивудуално, но постојат некои граници и нешта кои може да ни укажат на тоа дека детето има потен...
3
Ранко Рајовиќ:Детскиот мозок се развива со...
Доктор Ранко Рајовиќ е лекар, невроендокринолог, основач на „Никола Тесла центар (НТЦ) – отсек за млади таленти“ , кој...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

daniel
julijaramiza

daniel

dobar (27%)

ubav (6%)

top (7%)

ne bas (37%)

super e (9%)

fantasticen ime (13%)


Број на сите гласови: 67

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!