|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Нов Лино календар - 2012

Лино, 1.12.2011
И оваа година мечето Лино за своите пријатели подготви нов Лино календар. Во секој месец од годината ни носи различни приказни, преку кои ни покажува колку е убаво и лесно да бидеме пријатели на природата, а истовремено и добро да се забавуваме.
Клучни зборови:

image
/21


 

На овој начин, Лино ја продолжува 31-годишната традиција на подарување, уште од 1979 година кога беше подготвен првиот Лино календар, кој веќе стана врска меѓу генерации и генерации на деца и Лино мечиња. Всушност, Лино календарот во последните три децении стана вистински феномен, кој се прошири од Хрватска во соседните земји. Од 2004 година Подравка, започна со изработка на Лино календари и на другите јазици во Југоисточна Европа, и во годините кои следеа на авантурите на мечето Лино уживаа повеќе од 100.000 деца.

Со текот на годините, темите и приказните се менуваа, Лино патуваше низ светот, се занимаваше со различни спортови, свиреше на многу инструменти, работеше разни земјоделски работи, другаруваше со необични пријатели, раскажуваше приказни, ги учеше децата на добро однесување и споделување на нивните чувства. Лино многу години беше верен пријател во играта, учењето, растењето, во градење меѓусебна доверба и љубов кои ќе продолжи да ги гради и одржува и во иднина. Триесет и две годишниот Лино календар на децата им носи многу радост, а и на нивните родители кои преку игра и забава ќе поминат убави моменти од слободното време со своите деца. Лино календарот влијае на поттикнување на детскиот развој на имагинација и креативност.

 

Како да учествувате и да добиете свој Лино Календар за 2012 година?

Лино календарот може да го добиете многу едноставно. Уживајте во здравите и убави Лино производи, собирајте Лино мечиња, кои се наоѓаат на задната страна на амбалажата на секој производ. Лино мечињата со вкупна вредност од 1 кг, заедно со исполнет Лино купон испратете ги на адресата наведена на купонот.

Условите за добивање на Лино календар 2012 и купоните за сите земји во кои Лино наградува може да ги најдете на Лино веб страната (www.lino.eu )

 

Потоа некој убав ден, поштарот ќе чукне на Вашата врата и ќе ги развесели Вашите деца со нов Лино календар.


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Најнежното издание на Жизел Бундшен
Познатата манекенка Жизел Бундшен сподели миг од приватниот живот преку објавување фотографија на социјалните мрежи
4
Влијаете ли негативно на Вашето дете?
Целта на родителите е да ги заштитат своите деца истовремено учејќи ги како да се заштитат самите себеси. Но постојат ро...
3
Детето е човек во облека на дете!
„Децa има разни, но секое дете е личност, разликите не се казна, во разликите е нашата сличност.“
3
Мамин син?!
Овие мајки несвесно се плашат дека ќе станат непотребни и бескорисни, без никаква смисла за животот, кога син им ќе пора...
3
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?