|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Како ослабуваат ангелите на Victoria`s secret?

Редакција Рингераја, 21.3.2012
Ангелите на Victoria's secret изгледаат дури и подобро од пред да забременат. Како успеваат во тоа?

image
/11


 

Миранда Кер, Даутсен Круз, Алесандра Амброзио и Адриана Лима ја покажуваат својата форма, неверојатна за свежи мајки.

Маркетинг директорот на Victoria's secret, изјави дека ангелите станаа уште поубави, бидејќи се посамоуверени и исполнети со решителност, бидејќи знаат дека можат се'.

Се разбира, генетиката има големо влијание за тоа преобразување на убавиците, но убавината дадена од природата не е доволна – потребни се тренинзи и строги диети.

 

Миранда Кер

 

miranda


Од сите мајки Миранда Kер има најголеми придобивки од бременоста. Нејзината витка фигура доби женствени облини, во движењето се појави како нова грација, а насмевката и стана уште посјајна. Не случајно беше избрана на модната ревија за наскапоцен градник.

Миранда се избори со вишокот на килограми со помош на јога, пилатес и многу вежбање. Притоа имаше добар избор на вежби кои можат да се прават дома.

“Се разбира, слободно време имам многу малку, но се трудам да спортувам секојдневно. Правам вежби дома, играјќи си со синот на подот” – вели Миранда.

Таа е сигурна дека синот, гледајќи ја како тренира секој ден, ќе се научи дека спортувањето е неопходен дел од секојдневната рутина. Исто се однесува и за правилната исхрана, чиј поборник е Mиранда. Појадокот обично и се состои од свежо овошје, кисело млеко или јајца со пченкарен леб. За ручек јаде салата со туна и зелен чај, а за вечера риба (варена или печена на скара), со гарнир од зеленчук.

 

miranda1

 

 

Даутсен Круз

 

dautzen

Таа тврди дека се вратила во форма благодарение на ABC – тренинзите (Abdominal – Back – Spine) – остри вежби за стомачни и грбни мускули.

Освен тоа, пред важните настани Круз ги исклучува јагленохидратите од менито и ги заменува со протеини (по неколку пати на ден во мали дози). Притоа пие свежо цедени сокови. Резултатот е видлив на нејзиното тело.

И покрај високите хонорари холандската убавица е убедена дека убавиот изглед не се купува со пари, туку со режим.

 

dautzen1

 

Алесандра Амброзио

 

alesandra


Таа стана мајка пред речиси три години, но многу брзо се врати на претходните димензии. Сега убавицата е позадоволна со своето тело од било кога.

“Нашите тела се менуваат со текот на годините, сега јасно го гледам тоа. Повеќе не сум девојка, станав жена”, вели Алесандра.

Таа изјавува дека со подготовките за ревија започнува 2-3 недели претходно.Тогаш од својата исхрана го исфрла чоколадото (иако секогаш има потреба од него). Во последно време ѕвездата повеќе го користи своето слободно време за игри со ќерката, отколку за вежбање. Во моментот Алесандра е бремена со второ дете.

 

alesandra1

 

Адриана Лима

 

adriana


Најмногу од сите, за враќање во форма, се испотила Адриана Лима. Една недела пред секоја важна ревија ѕвездата почнувала супер строга диета која се темели на вода и специјални протеински коктели. Притоа вежбала активно, два пати на ден, вклучувајќи и бокс.

Резултатот пристигна брзо – едни тврдат дека бразилката станала уште по-секси, а други ја критикуваат дека ја зголемила склоноста на девојчињата кон анорексија (но тука претеруваат).

“Имам пристап кон овие работи како спортист и тоа ми се допаѓа. Јас не се придржувам кон постојана строга диета. На овој начин само се подготвувам за ревија. По шоуто се враќам во нормален живот и јадам се што ќе посакам” – вели Лима.

 

adriana1

8 Невестински фустани на познатите личности
Ви претставуваме неколку невестински креации на познатите личности, кои можеби ќе помогнат во вашиот избор на невестинск...
3
Big Blue, шумливи купки
Уживаје во спа третман во море и алги опуштајќи се во вашата када, со Lush Big Blue шумливата купка.
3
Тајната на свадбениот изглед на Меган Маркл
Меган Маркл и на својата венчавка, која по многу нешта беше нетипична, остана верна на својот стил на кул калифорниска д...
3
Направете најубави Велигденски украси!
Идеи за брза Велигденска декорација
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
Jana9

Ime za bliznaci

Daria i Dario (0%)

Tea i Teo (0%)

Mateja i Matej (0%)

Klimentina i Kliment (0%)

Stefanija i Stefan (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!