|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Детски хороскоп: Дете Стрелец

Татјана Дробац, 31.7.2014
Радознали, спортски настроени, енергични...Како да одгледувате дете родено во знакот на Стрелец?

image
/11


 

Хороскопскиот знак во голема мера го одредува начинот на однесување на детето и тоа од неговото раѓање, па се до поголема возраст.

 

(0-2 години)

Малите Јупитерци се обично силни, крупни бебиња, кои не се склони на активности во првиот период од животот. Тие се хедонисти и многу сакаат да спијат и јадат, па тоа нема да ви биде проблем. Овие бебиња се дружељубиви, но се додека не се изморат. Тогаш бараат свое катче и ритуал за одмор. Ќе се движат малку побавно и ќе направат чекор дури откако ќе се чувствуваат сигурни. Веќе околу втората година, често ќе поставуваат многу прашања, па ќе мора да бидете полни со знаење за да ја задоволите нивната радозналост. Бродови, патувања, автомобили...ќе ги интересираат штом ќе прозборат. Зборувајте со малиот Стрелец. Тој обожава друштво и разговори.

 

(2-4 години)

На оваа возраст, децата родени во знакот на Стрелец обично брзо растат, а според некоја статистика, децата родени под овој знак се највисоки. Малите Стрелци го сакаат спортот. Колективните спортови се многу важни за дружење и склопување на пријателства. Психолошки, во овој период се многу радознали, интересни и полни со весел дух.  Далечни патувања, егзотични предели, чудни култури – се голем предизвик за нив. Странските јазици се поле на кое може да имаат голем успех, а баш сега е вистинско време за почеток на учење на јазик.

Секогаш најдете време да ги викнете неговите другари кај вас дома, или да појдете во парк, бидејќи малите припадници на овој знак не сакаат да бидат изолирани.

 

(4-6 години)

Кога е во градинка, вашето дете ќе биде весело, енергично, по малку немирно, па дури и ќе го опоменуваат за тоа. Овие деца се правдољубиви и никогаш нема да направат нешто што не е фер, бидејќи и мал инцидент за нив може да има големо значење.  Заинтересирани се за танц, со модерен и брз ритам. Се грижат за загадувањето на околината и опстанокот на животните. Физички се напредни, секогаш во движење и многу динамични.

Имаат добат апетит – но ако стигнат да јадат ќе јадат, бидејќи играта и шетањето можат да им бидат поважни од оброкот. Бидејќи се малку расеани, ќе морате да ги потсетите дека е време за јадење и спиење.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Блог: Кај нас важи правилото "лажичкат...
Јас се држам до правилото дека треба "лажичката да заигра" односно што почесто да имаме готвен и течен оброк дома. Мат...
6
Детска Новогодишна работилница
Детската еуфорија за Нова Година е огромна, а нивната желба за учествуваат во подготовките за празникот – незапирлива. И...
5
Срамно е да го нахраниш своето бебе во јав...
Денес налетав на објава од една мајка каде што имаше постирано како го дои своето дете во јавност една прекрасна група ...
5
Писмо до родителите
Пази да не се извалкаш…внимавај ќе паднеш…немој да скокаш…пази вода……еј, немој ќе се удриш…, облечи, соблечи….и се така ...
4
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?