|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Бабите носат наочари и можат да ги извадат забите

Редакција Рингераја, 17.9.2019
Преслатки изјави на мали дечиња, кои сигурно ќе ве насмеат
Клучни зборови:

image
/11


Бабите и дедовците имаат посебно место во срцата на малите деца, бидејќи во повеќето случаи им посветуваат многу внимание и им овозможуваат што што родителите не можат. Затоа децата ги сакаат на некој посебен начин. Во своите главчиња секое дете создава многу интересна слика за бабите и дедовците, а ние издвојуваме што тие рекле за нив.

-          Бабата е жена која нема свои деца. Ги сака момчињата и девојчињата кои се деца на други луѓе. Дедото е исто така баба, само е човек. Тој оди на прошетка со момчињата, па разговараат за риболов и други работи.

-          Бабите не мора ништо да работат, само идат во посета. Тие се стари па затоа не треба многу да трчаат и да скокаат. Но можат да не носат на пазар и мораат да имаат многу пари за да се возиме на воз.

-          Кога баба ми шета со мене таа  застанува и ги разгледува сите работи, како на пример, преубави лисја и гасеници. Никогаш не вели: да побрзаме! Бабите носат наочари и можат да си ги извадат забите.

-          Бабите не мора да бидат многу паметни, само мора да ни одговорат на прашањата како: Зошто кучињата ги бркаат мачките? Каде му е главата на црвчето. Кога ни читаат бајки никогаш не прескокнуваат делови и никогаш не велат: Ова веќе го читавме.

-          Сите треба да имаат баба бидејќи тие се единствените возрасни луѓе кои имаат слободно време за децата.

 

1

Што не смеете да кажете додека децата јадат?
Она што им го говорите на своите малечки во текот на јадењето, подеднакво важно е и како тоа што го консумираат. Постоја...
7
Паметни играчки според возраста на детето
Во прилог е водич за тоа како и на која возраст децата играат, играчки со коишто се забавуваат и им помагаат да го разбе...
4
Само мајките на ќерки го знаат ова!
Дали имате една или повеќе ќерки? Тогаш дефинитивно ќе се препознаете во дел од следниот список. Ако, од друга страна, б...
4
Што и е потребно на мајката за да не полуди?
Кога секојдневието е исцрпувачко и секој ден се чини дека трае по 30 часа и покрај сета добра волја, на секоја мајка и с...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Име
Jana9

Име

Мартин (40%)

Марко (20%)

Иво (0%)

Огнен (20%)

Тео (0%)

Тино (20%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!