|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

5 секс трикови кои ќе го променат вашиот љубовен живот

Редакција Рингераја, 9.10.2020
Значи, кога експерт ќе изнесе трикови за подобрување на сексуалниот живот, ваше е само да седите и слушате!

image
/11


Ким Анами е холистички експерт и сексолог кој создава подкасти за оргазам, држи предавања пред мали групи луѓе, ги учи како да се фокусираат на пофините точки на телото и практикува нешто што се нарекува вагинален кунг фу. Ви споделуваме неколку нејзини совети!

 

2. Бидете искрени со вашиот партнер
Комуникацијата е супер важна. Анами вели дека „ова е секс пред самиот секс“. Во име на подобро искуство, советникот предлага да имате јасен и отворен дијалог во секое време, така што сексуалната енергија може полесно да тече. "Кога паровите ја чувствуваат тежината на некои неизречени стари вистини, дури и ако немаат никаква врска со нивниот сексуален живот , Анами нуди уште подлабоки разговори затоа што „фенг шуито ??на врската значи дека овој простор мора да се расчисти за да можат срцата и гениталиите да бидат отворени“.
НАЈМОOWНА АФРОДИЗИЈА ЗА возбудлив секс
3. Постојано одржувајте ја сексуалната напнатост
„Сексот не треба да биде ограничен на времето во кревет. Оваа енергија мора да биде постојано присутна и да „крчка“. Многу луѓе споделуваат секс како настан што се случува само ноќе и го спојува целиот свој сексуален живот - 10 минути неколку пати неделно. Но, ова е погрешно. Одржувајте ја сексуалната напнатост “.
4. Обучете ги гениталиите
Го прекинуваме овој секси разговор за брз час по биологија. И мажите и жените имаат мускули во нивните интимни делови - мускул сличен на хамак кој се протега од срамната коска до кокцигеумот. Се нарекува „карличен под“ и најчесто се користи кога се мочате и стискате. Како да се зајакне овој мускул? Анами препорачува „комплет за обука“ или вагинален кунг фу за жени.
5. Не прејадувајте и пијте премногу пред сексот
"Храната пред сексот треба да биде лесна и здрава, богата со протеини. И додека многу луѓе користат алкохол за да се расположат, Анами вели дека тоа е пречка за чувство - и физички и емоционално". Но, постои една опојна хемикалија за која таа одобрува - темно чоколадо, кое содржи фенилаланин, што може да биде смирувачко.

1. Вежбајте дишење

„Сексуалната енергија е енергија на животната сила“, вели Анами. Но, за време на возбудата, дишењето на повеќето луѓе станува плитко и тие ги напрегаат своите тела наместо да дозволат кислородот да циркулира во нивните бели дробови и крвотокот. „Кога длабоко дишеме, градиме издржливост за да се чувствуваме поенергични по сексот, а не обратно - тоа е како да сме работеле на нива“.


2. Бидете искрени со вашиот партнер

Комуникацијата е супер важна. Анами вели дека „ова е секс пред самиот секс“. Во име на подобро искуство, советникот предлага да имате јасен и отворен дијалог во секое време, така што сексуалната енергија може полесно да тече. "Кога паровите ја чувствуваат тежината на некои неизречени стари вистини, дури и ако немаат никаква врска со нивниот сексуален живот , Анами нуди уште подлабоки разговори затоа што „фенг шуито на врската значи дека овој простор мора да се расчисти за да можат срцата и гениталиите да бидат отворени“.


3. Постојано одржувајте ја сексуалната напнатост

„Сексот не треба да биде ограничен на времето во кревет. Оваа енергија мора да биде постојано присутна и да „крчка“. Многу луѓе споделуваат секс како настан што се случува само ноќе и го спојува целиот свој сексуален живот - 10 минути неколку пати неделно. Но, ова е погрешно. Одржувајте ја сексуалната напнатост “.


4. Обучете ги гениталиите

Го прекинуваме овој секси разговор за брз час по биологија. И мажите и жените имаат мускули во нивните интимни делови - мускул сличен на кајак кој се протега од срамната коска до аналниот отвор. Се нарекува „карличен под“ и најчесто се користи кога мокрите и стискате. Како да се зајакне овој мускул? Анами препорачува Кегелови вежби или вагинален кунг фу за жени.


5. Не прејадувајте се и не пијте премногу пред сексот

"Храната пред сексот треба да биде лесна и здрава, богата со протеини. И додека многу луѓе користат алкохол за да се расположат, Анами вели дека тоа е пречка за чувство - и физички и емоционално". Но, постои една опојна хемикалија за која таа одобрува - темно чоколадо, кое содржи фенилаланин, што може да биде смирувачко.

Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2
Може ли да ослабам, ако дојам?
Запомнете: за време на бременоста вишокот килограми не сте ги добиле преку ноќ, затоа и сега не очекувајте дека можете ...
2
Вајолет Афлек се подготвува за сестричка
Малата Вајолет Афлек е забележана на училиште неиспуштајќи ја од раце својата кукличка бебе. Погледнете ги фотографиите ...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koe ime za mojata kerkicka?
Silna 21

Koe ime za mojata kerkicka???

Ema (41%)

Lara (38%)

Lea (21%)


Број на сите гласови: 331

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!