|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

40 нешта на кои сакам да ја научам ќерка ми

Редакција Рингераја, 9.12.2014
Лекции напишани од Dani Ryan, кои се важни за сите мајки кои имаат ќерки
Клучни зборови:

image
/11


 

 1. Никогаш не користи миризливи тампони.
 2. Секогаш гледај ги луѓето во очи кога разговараш со нив.
 3. Не штеди на вино, парфеми и ташни. Тие многу зборуваат за една жена.
 4. Сирење печено на скара, сенвичи и макарони се јадат со кечап. Јајцата не.
 5. Ти не си подобра  од никого и никој не е подобар од тебе.
 6. Тоа што можеш да влезеш во екстра-мала облека, не значи и дека треба да ја носиш.
 7. Не е важен квантитетот на пријатели, туку квалитетот.
 8. Може да се каже многу за некого, ако се погледнат само неговите чевли. Гледај секогаш да ти бидат чисти.
 9. Кога луѓето ти зборуваат, слушај ги.
 10. Имај секогаш пари во резерва. Животот знае да биде суров.
 11. Прошетај го светот.
 12. Јади за да живееш, не обратно.
 13. Луѓето паметат какви чувства сме им предизвикале. Не го заборавај тоа.
 14. Не озборувај. Освен со мене. Јас гоја обожавам таа работа.
 15. Не го собирај стомакот. Тоа не е во ред.
 16. Оди на факултет, живеј сама и забавувај се. Но и учи. Дипломата ќе ти донесе добро работно место.
 17. Преземи одговорност за своите постапки и извини се кога не си во право.
 18. Не плаши се да паднеш.
 19. Ако за него рониш солзи, кои не се радосници – не те заслужува.
 20. Повтори по мене: Јас можам да постигнам се.
 21. Не спиј со секого. Мажите може да се забавуваат со лесни девојки, но нема да ги земат за жени.
 22. Не биди болен губитник.
 23. Не биди премногу сериозна.
 24. Чаша вотка пред шопинг, го прави целото искуство многу попријатно.
 25. Не  е важно на која возраст си. Ако случајно си се напила јави ми се мене. Јас ќе ве однесам тебе и другарките дома. И нема да поставувам прашања.
 26. Никогаш не ги осудувај луѓето кои не ги знаеш, освен ако не си изодела цел километар во нивните чевли.
 27. Нека не помине ниту еден ден без да слушаш музика.
 28. Иако си во брак со него, не практикувај незаштитен секс.
 29. Кога носиш хулахопки, секогаш имај еден резервен пар во ташната.
 30. Не плаши се да излезеш без шминка. Делува премногу ослободувачки.
 31. Носи очила.
 32. Научи да велиш НЕ.
 33. Читај многу книги.
 34. Правилата се за да се кршат. Освен моите.
 35. Секогаш сметај на мене.
 36. Никогаш не заспивај налутена. И не му кажува се на партнерот.
 37. Научи да готвиш. Јас не научив, но и двете знаеме како тоа испадна.
 38. Дури и кога ќе ме нема, секогаш ќе бидам со тебе.
 39. Никогаш не ја губи смислата за хумор.
 40. Се ќе биде во ред!

 

Имате немирно дете? Вие сте среќен родител!
Со вакви деца не е лесно, но треба да ве теши фактот дека ќе израснат во успешни и способни луѓе
24
Подобро здравје со домашните миленичиња
Во едно истражување, кое опфатило 240 брачни двојки, сопствениците на миленичиња имале понизок крвен притисок и помали о...
15
Први реакции на родители на дете со интеле...
Ниеден родител не сака неговото дете да биде болно, попречено или повредено на било кој начин. Но кога родителите дознав...
15
Како да се заштитите од мали сипаници - Мо...
Алармантна ситуација со заразното заболување Морбили кај нас во Македонија, поготово во последниве неколку години. Оваа ...
13


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Ako go proslavuvate raganjeto na vaset_o dete toa kade go pravite?

Doma (40%)

Kafana (40%)

Kafic (20%)

Diskoteka (0%)

Nesto drugo (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!