|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Фото: Принцезата Шарлот тргна во градинка

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2018
image

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ја пратија својата ќеркичка во градинка. Младиот кралски пар објави фотографии од слатката принцеза од денот кога таа за првпат ја посети градинката во близина на Кенсингтонската палата

Приказна за малата Хана, која искрено ќе ве насмее

Автор: Редакција Рингераја | 4.12.2017
image

Изминативе дена по социјалните мрежи се шири наставното ливче од лектирата што го пополнала 11-годишната Хана, ученичка од петто одделение во едно училиште во Загреб

20 сосема "нормални" причини за детето да вришти

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2017
image

Дали ви доаѓа да плачете кога вашето дете вреска за неразумни работи? Вие сте една од многуте мајки во светот со идентичен проблем - што и да направите, детето не е задоволно и следува хистерично врескање

Цел еден ден бев МАМА – за малку не полудев

Автор: Редакција Рингераја | 5.5.2017
image

36-годишниот Иван го пренесе своето искуство од еднодневното чување на неговите две деца и насмеа илјадници родители од Балканот

Никој не може да не избрука повеќе од нашите деца!

Автор: Редакција Рингераја | 11.11.2016
image

Краток преглед на најголемите срамови

Цртаните филмови Маша и Медо штетни за децата?

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2016
image

Руските психолози спровеле истражување после кое се наведени најштетните цртани филмови, кои лошо влијаат на мозокот на децата

И после кажете дека е лесно да си воспитувачка!

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2016
image

Прочитајте како ова дете несакајќи направи шега со воспитувачката

10 најголеми разлики меѓу мајките и татковците

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2016
image

Мајките и татковците често имаат различни гледишта кога станува збор за одредени прашања во поглед на родителството

Ултра забавна лекција на една мајка

Автор: Редакција Рингераја | 30.8.2016
image

Доста ви е од тоа да немате никаква корист од домашните, кои реално може многу да ви помогнат? Оваа мајка има едноставно решение

Цртај и патувај во Дизниленд

Автор: Ладна Вода | 18.2.2016
image

По минатогодишниот успешно организиран ликовен конкурс, многу пријавени цртежи и супер награди, Ladna повторно доделува патување во Дизниленд за две дечиња кои ќе ги насликаат најубавите цртежи на годинешната тема „Водата и природата“

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

Ime za nasheto sinche?
Lella

Pomognete ni da odbereme imence za nasheto sinche, koe go ochekuvame krajot na Fevruari! :)

Leon (17%)

Vojdan (16%)

Pavel (14%)

Nikola (26%)

Marko (27%)


Број на сите гласови: 285

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!