|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што не е во ред кај кремовите со висок SPF?

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2013
image

Теоретски, со нанесувањето на заштитен фактор за сончање (SPF) 100 и овозможувате на кожата престој на сонце 100 пати подолго, пред да биде изгорена. Значи некој кој нормално би изгорел за 30 минути, може да остане на сонце 50 часа?!

Сок од калинка наместо виагра?!

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2020
image

Мажите и жените, кои секојдневно пијат по една чаша сок од калинка, го зголемуваат нивото на тестостерон во организмот, ефект кој се постигнува со вијагра

Заштитете го машкото срце!

Автор: www.zazdravje.com.mk | 15.11.2011
image

И срцето на мажите е ранливо. Еве неколку начини со кои можете да го заштитите

Мажите на козметичар

Автор: Редакција Рингераја | 2.4.2011
image

Мажите не може веќе да се жалат дека се запоставени. Барем кога е козметиката во прашање. Ако вие редовно се негувате, зошто не и тој!

image

Појадувајте како крал, ручајте како принц и вечерајте како сиромав!

image

Палеолитската диета се смета за веројатната исхрана на нашите предци. Темелните поставки на оваа диета велат дека треба да се храниме онака како што тоа го правеле со илјадници години наназад нашите предци кога индустијата била непознаница па дури и земјоделствот било на ниски гранки од својот развој. Оваа диета е прилично популарна меѓу звездите од Холивуд.

Сауна

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2011
image

Посетата на сауна е пожелна во кој и да е месец од годината, може да ја користат луѓето од различна возраст дури и дедовците. Единствено сауната не е препорачлива за луѓе кои имаат проблеми со срцето.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?