|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Зошто е добро пешачењето на плажа?

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2018
image

Пешачењето е фантастична активност за вас и вашите деца. Децата можат да бидат слободни, спонтани, а заедно и вие со нив ќе имате одлична можност да се опуштите

ОДМОР И СПИЕЊЕ

5 корисни совети за трудници во лето

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2017
image

Поради високите температури и спарнини, летото за трудниците може да биде многу напорно и стресно. Секако треба да ги потсетиме на неколку корисни совети, кои ќе им помогнат полесно да ги совладаат летните горештини

image

Погледнете ги фотографиите од апартманот на Ѓоковиќ за кој плати 9 милиони долари

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Пет правила за престој на езеро/море

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2014
image

За годишниот одмор да ви биде безгрижен, држете се до овие пет правила

МОДА

Необични модели на костими за капење

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2014
image

Играјќи си со врвци, траки и отсекувања, дизајнерите на костими за капење не се грижат многу за тоа какви траги ќе остават на кожата на жената. Креациите кои се најинтересни на плажа, после летувањето можат да ве доведат и до солзи...

CELEBRITIES

Фото: Славните трудници во бикини

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2014
image

Славните мајки во текот на бременоста не се срамеа да облечат бикини и да уживаат во летото! Погледнете ја галеријата на трудници во летно издание...

image

Имам две деца. За нив е потребен тон глупости пред да тргнат на плажа. Иако цела година копнеам да дојде лето и да ги однесам децата на плажа, понекогаш се копнеам по времето кога се' што ми требаше за на плажа беше крпа, чадор и добра книга...

image

За децата нема ништо поубаво од тоа да се капат голи. Ништо не ги стега и го немаат чувството на студенкање на телото. Зошто тогаш да ги мачиме со костим за капење?

ФОТОГРАФИИ

Фото: На плажа со и без деца

Автор: Редакција Рингераја | 25.6.2013
image

Малку да се насмееме. Овде е направена споредба на годишен одмор со и без деца. Но, се си има своја убавина, нели?

НЕГА

Заблескајте ова лето на плажа

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2012
image

Со цел да имате поголема самодоверба и да бидете сигурни дека сте подготвени за летната сезона, Ви претставуваме неколку начини за да бидете убави на плажа

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

име за машко
marija.rizovski

Кое име ви се допаѓа повеќе

Кире (16%)

Димитар (38%)

Јован (47%)


Број на сите гласови: 77

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!